Automobily

Hyundai ST1 je elektrická dodávka so sci-fi dizajnom

Hyundai ST1

Hyundai opäť prekvapuje novinkou. Tentoraz s modelom s menom či označením ST1. Plne elektrická dodávka, ktorá vpredu vyzerá ako Staria a vzadu sa dá personalizovať podľa požiadaviek zákazníka. Technické dáta? Žiadne. V typickom štýle Hyundai sa toto prvé odhalenie týka výlučne vonkajšieho dizajnu. Takže všetko čo vieme je, že Hyundai ST1 je plne elektrický a určený pre malé podniky v Južnej Kórei. Je ponúkaný ako bežná nákladná dodávka, ako chladiarenské vozidlo a ako základný podvozok s kabínou.

Hyundai pripravil azda najpôvabnejšiu dodávku na trhu…

Úplné podrobnosti a ceny budú oznámené v prvej polovici roku 2024, predtým ako sa Hyundai ST1 začne predávať v Južnej Kórei.

Hyundai tvrdí, že spolupracoval s miestnymi doručovacími spoločnosťami, aby zistil, čo od dodávky vyžadujú. Ťažný kôň, ktorý stojí na oceľových ráfikoch a je vybavený nelakovanými nárazníkmi, si stále zachováva futuristický dizajn prednej časti prevzatý zo Starie. Hlavné svetlomety sú však namontované nezvyčajne nízko, pričom vodorovný pás po celej šírke zrejme predstavuje LED denné svietenie (ako pri osobnej dodávke).

Podobne ako pri modeli Kona EV sa nabíjací port nachádza na prednej strane, napravo od toho, čo vyzerá ako malý prívod vzduchu. Hyundai mal zrejme dobrý dôvod na umiestnenie prednej kamery na lakovanú časť nárazníka namiesto jej inštalácie nižšie, aby splynula s čiernym plastom. Výrobca tvrdí, že vyvinul model ST1 so zámerom uľahčiť nakladanie a vykladanie tovaru prostredníctvom nižšej výšky. Hoci vyzerá ako krabica na kolesách, horný predný spojler bol navrhnutý s ohľadom na aerodynamickú účinnosť. Dokonca aj objemný panel, ktorý spája kabínu s nákladným priestorom, bol navrhnutý tak, aby umožňoval lepšie prúdenie vzduchu.

Úplné podrobnosti a ceny budú oznámené v prvej polovici roku 2024, predtým ako sa Hyundai ST1 začne predávať v Južnej Kórei koncom tohto roka. Hyundai má v úmysle predávať tohto “ťažného koňa” s menom ST1 po uvedení na domáci trh aj v iných regiónoch sveta. Možno sa dostane aj k nám…

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button