Automobily

Ineos Grenadier Quartermaster Chassis Cab pre rok 2024 oficiálne predstavený

Ineos Grenadier Quartermaster Chassis Cab

Po modeloch Ineos Grenadier, ktoré sú k dispozícii vo verziách Station alebo Utility, pick-upe Grenadier Quartermaster a elektrickom modeli Fusilier teraz Ineos Automotive ukazuje kabínu podvozku, ktorá bola vyvinutá súbežne s Quartermasterom a ponúka špičkovú kombináciu terénnych schopností a prepravnej všestrannosti pri prevoze nákladov. Podvozok s kabínou je spárovaný s dnes očakávaným komfortom, bezpečnosťou a sofistikovanosťou aj v segmente pracovných – úžitkových modelov.

Ineos Automotive rozširuje svoje portfólio…

Ineos Automotive prevzal bývalý výrobný závod modelov Smart od materskej firmy Mercedes-Benz v januári 2021.

Päťmiestny Chassis Cab má rázvor 3 227 mm, čo je rovnaká hodnota ako dosahuje bežný Quartermaster. Za priestorom pre cestujúcich má nový model s dvojitou kabínou odhalený rebríkový rám, ktorý má zákazníkom ponúknuť širokú škálu možností nadstavieb. Zaťaženie prívesu 3 500 kilogramov ďalej rozširuje potenciálne aplikácie tohto modelu a jeho určenia pre rôzne typy prác či povolaní.

Model je vyrobený vo francúzskom Hambachu. Výrobca prevzal bývalý výrobný závod modelov Smart od materskej firmy Mercedes-Benz v januári 2021. Chassis Cab je postavená na rovnakej výrobnej linke ako ostatné modely Grenadier. Technicky povedané, žiadne veľké prekvapenia sa nekonajú. Okrem už spomínaného rebrinového rámu môžete očakávať tuhé nápravy, dvojstupňovú rozdeľovaciu prevodovku a až tri samosvorné diferenciály. K dispozícii je 3,0-litrový preplňovaný radový šesťvalec od BMW v benzínovej alebo naftovej verzii, ktorý poháňa všetky štyri kolesá prostredníctvom osemstupňovej automatickej prevodovky od ZF.

Zatiaľ nie je známe, kedy môžeme očakávať uvedenie na trh a aké ceny Ineos Automotive pre nový model plánuje. Zatiaľ (od 13. marca 2024) môžete prejaviť svoj záujem iba na oficiálnej stránke a zaregistrovať sa na odber príslušného newslettera. Najnovší počin cieľavedomej značky si tak zatiaľ objednať ešte nemôžete. 

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button