Automobily

Genesis Neolun Concept ukazuje, ako môže vyzerať nádherné luxusné SUV GV90

Genesis Neolun Concept

Podľa slov zástupcov značky Genesis predstavuje najnovší počin s menom Neolun Concept budúcnosť značky. A ak si uvedomíme, že dizajn tejto novinky musí prežiť na automobilovom trhu zajtrajšok, jeho  kľúčové body nie sú žiadnym skutočným prekvapením. Auto je veľké, luxusné a žiaľbohu, či pre niektorých chválabohu, aj elektrické. Opulentné SUV debutovalo na tohtoročnom autosalóne v New Yorku. Inšpirácia pochádza z „kórejských ikonických porcelánových nádob v tvare mesiaca,“ povedal Luc Donckerwolke, hlavný kreatívny riaditeľ spoločnosti Genesis. Neolun má veľmi jedinečný, hranatý, ale stále extrémne plochý (ak to dáva zmysel) dizajn. Že ide o Genesis, hneď spoznáte podľa prevedenia svetlometov vpredu aj vzadu s typickým motívom dvoch prúžkov. 

Genesis ukazuje svetu, že autá môžu byť stále krásne…

Na palube sa nachádza vysokokvalitný zvukový systém, ktorý má cestujúcim ponúknuť úplný zážitok z koncertnej sály.

Karoséria je lakovaná dvojfarebne vo farbách Midnight Black a Majestic Blue. Vo vnútri sa nachádza pútavá koža Royal Indigo s bielym prešívaním. V radoch jedna a dva vidíme luxusné kreslá, ktoré sa dajú otáčať k sebe a vytvárajú tak teplú atmosféru obývačky. Keď už hovoríme o teple, podlaha štvorkolesovej “pracovne” môže byť vyhrievaná. Áno, nielen sedadlá, ale aj celá podlaha.

Ako sa patrí, koncept Neolun má ponúknuť veľa pozlátka, ktoré sa naozaj nezdá vhodné pre sériovú výrobu. Napríklad protismerne otvárateľné dvere, spomínané otočné sedadlá alebo maličké zrkadlá. Kolesá majú badateľný nádych Maybachu. Tiež sa na palube nachádza vysokokvalitný zvukový systém, ktorý má cestujúcim ponúknuť úplný zážitok z koncertnej sály.

Rovnako ako v modeli Genesis GV60 je na stredovej konzole sklenená guľa, ktorá sa otočí hneď po spustení audiosystému. Genesis zatiaľ nekomentoval skutočne zaujímavé detaily, akými sú pohon, veľkosť batérie či výkon a dojazd štúdie. O možnej produkčnej verzii Neolunu by sme sa mali dozvedieť viac do konca roka.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button