Technika

Existuje trojnásobne zväčšený Hummer H1 X3! Je to skutočný funkčný obor so štyrmi motormi

Hummer H1 X3

Keď máte peniaze, môžete mať naozaj všetko, po čom zatúžite. Tu je jeden obrovský dôkaz toho, že keď si môžete dovoliť čokoľvek, tak sa vám na dvore môže objaviť aj takéto monštrum. Ak by ste nemali kde bývať, dve poschodia tohto mastodonta vám plne poslúžia ako dvojizvobý byt. Toto všetko a ešte oveľa viac ponúka Hummer H1 X3. Miliardár a člen vládnucej rodiny v Abú Dhabí, Hamád bin Hamdán an-Nahaján, ktorý je známy pod prezývkou “Dúhový šejk”, vlastní nie jeden, ale podľa kuloárnych informácií až štyri jedinečné obrovské automobily Hummer H1 X3, ktoré si dám sám podľa svojich požiadaviek vyrobiť. A že vraj za peniaze nemôžete mať všetko…

Jeden zo štvorice Hummerov putuje do múzea…

Okrem zaujímavých Mercedesov má boháž z Abu Dhabí zbierku ďalších asi 400 automobilov, z ktorých časť je umiestnená v múzeu neďaleko Abu Dhabí.

Aj keby označenie “Dúhový šejk” mohlo pripomínať určitým skupinám nejaké lobby, z ničím takým toto veru súvis nemá. Prezývku “Dúhový šejk” dostal vďaka svojej unikátnej zbierke siedmich Mercedesov 500 SEL z roku 1983 vyrobených vo farbách dúhy. Je ich sedem práve preto, aby mal na každý deň v týždni inú farbu automobilu. V týchto automobiloch sú dokonca umiestnené útočné pušky M16, ktoré dostali farbu karosérie daného auta. To je veru sila…

Okrem zaujímavých Mercedesov má boháž z Abu Dhabí zbierku ďalších asi 400 automobilov, z ktorých časť je umiestnená v múzeu neďaleko Abu Dhabí. Jeho zbierka tiež obsahuje aj také abnormality, ako napríklad osemkrát zväčšenú repliku modelu Dodge Power Wagon, najväčší karavan na svete, či už skôr spomenutý zväčšený model Hummer H1 X3. Podľa niektorých zdrojov nie je posledné menované auto jediným. Údajne ich má mať vo svojej zbierke až štyri. A aký veľký je pravdepodobne najväčší Hummer na svete? Jeho dĺžka je 14 metrov a výška takmer 7 metrov so šírkou šesť metrov. Automobil je vo vnútri dvojposchodový. Interiér zatiaľ zariadený nie je, no hovorí sa, že by mal po dokončení poskytnúť všetky prednosti obytného vozidla. Je plne pojazdný a jeho chod zabezpečuje štvorica motorov. Ich detaily sú žiaľ nám neznáme.

Jeden zo štvorice modelov Hummer H1 X3 sa Hamád bin Hamdán an-Nahaján rozhodol venovať múzeu Off-Road History Museum v meste Al Madam v Spojených Arabských Emirátoch. Tu bude vystavený s najväčšou pravdepodobnosťou pod holým nebom, alebo v špeciálne upravenom hangáre. Na internete sme našli aj video z jeho presunu do múzea. Čo hovoríte na jeho veľkoleposť?

Zdroj: AutoAnorak YouTube Channel

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button