Automobily

Na cesty prichádza nový Renault Austral! Toto je budúcnosť francúzskej značky

Renault Austral

Najnovší model francúzskej značky, Renault Austral, nie je len ďalším želiezkom v ohni. Jeho misia je oveľa významnejšia. Austral, ako aj jeho dva deriváty, sedemmiestna verzia a coupé, majú nahradiť hneď niekoľko modelov z aktuálnej ponuky. Zaujmú miesto na trhu po modeloch Kadjar, Talisman, Koleos či Espace, ktoré sa pomaly ale isto vyparia z ponuky Renault. Poďme sa teda pozrieť na to, čo nám nový Renault Austral prinesie.

Renault Austral ako náhrada hneď niekoľkých modelov…

Renault Austral ostáva stále pri spaľovacích motoroch. S čistou elektrinou sa pri tomto modeli nepočíta.

Najnovší prírastok do rodiny Renault, SUV model Austral ponúkne dĺžku 4510 mm. Jeho dizajn chce nových, ale aj aktuálnych, zákazníkov nalákať na dizajn, ktorý je podobný s modelom Mégane. Zatiaľ prichádza len v päťmiestnej verzii. Na sedemmiestnu verziu či dokonca na coupé si budeme musieť ešte chvíľku počkať. Novinkou modelu je nový digitálny prístrojový štít ako aj volant v interiéri. Na prístrojovej doske nechýba ani vertikálne umiestnený displej infotainmentu.

Renault Austral ostáva stále pri spaľovacích motoroch. S čistou elektrinou sa pri tomto modeli nepočíta. V tomto prípade nového modelu, ktorý nahrádza aktuálnu štvoricu súrodencov so spaľovacími motormi, je to určite veľké plus. Drobným mínusom nového SUV Renault Austral je absencia naftových motorov, na ktoré sú stále zákazníci zvyknutí. Tento krok je krokom, ktorý ovplyvní predaje tohto automobilu. V Renaulte to asi aj vedia, ale čo už. Doba si diktuje svoje pravidlá a Renault ide s prúdom.

Základnou hnacou jednotkou bude 1,3 litrový benzínový TCe motor s výkonmi 103 a 118 KW. Silnejšia verzia je podporená 12V sústavou, vďaka ktorej ju môžeme označiť ako mikrohybrid. Slabšia verzia bude dostupná tak s manuálnou ako aj s automatickou prevodovkou. Silnejšia sa bude predávať len s automatom. Ďalším motorom v ponuke je nový 1,2 litrový trojvalec TCe so 48V sieťou, vďaka ktorej je označený ako Mildhybrid. Ponúkne výkon 96 kW s krútiacim momentom 230 Nm. 1,2 litrový motor bude aj základom plnohodnotného hybridu, ktorý sa bude predávať v dvoch výkonnostných verziách. Slabšia ponúkne 118 a silnejšia 132 kW. O prenos sily na kolesá sa postará CVT prevodovka.

Čo sa týka ponuky výbav, Renault bude veľkorysý hlavne v ponuke príplatkových doplnkov. V závislosti od zvolenej verzie môžu zákazníci od SUV Renault Austral očakávať napríklad aj Matrix LED svetlomety, 360-stupňové sledovanie okolia vozidla, head-up displej premietajúci informácie priamo na čelné sklo, masážne sedačky či ovládanie zadného páru kolies 4Control. Presný príchod na náš trh zatiaľ oficiálne oznámený nebol, rovnako ako aj cenník nového modelu Renault Austral. Predpokladáme však, že prvé modely by mohli na našich cestách jazdiť už koncom tohto roka.

Zdroj: Renault Group Official YouTube Channel

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button