Technika

Bridgestone v budúcej sezóne poteší jednostopových cestovateľov aj terénnych jazdcov

Bridgestone Battlecross X31 & Battlex Adventure Trail AT41

Hoci nám motorkárska sezóna, aspoň teda tá hlavná, pomaly už končí, Bridgestone predstavuje svoje nové pneumatiky pre budúci rok. Tentokrát poteší fanúšikov motokrosu ako aj milovníkov cestovania a poznávania ďalekých krajín. Na trh prinesie modely Battlecross X31 a Battlex Adventure Trail AT41.

Jednostopových cestovateľov potešia nové pneumatiky Bridgestone Battlex Adventure Trail AT41, ktorých vzhľad je na prvý pohľad terénny. Do terénu však až tak určené nie sú. Majiteľom sľubujú kvalitné výkony tak na suchej ako aj na mokrej vozovke. Tiež poskytujú vysokú priľnavosť za mokra, ako aj záruku bezpečného a pohodlného cestovania na dlhé trate.

Množstvo vylepšení pre bezpečnejšiu jazdu…

Pneumatiky využívajú technológiu Bridgestone Castle Block pri blokoch v ramennej oblasti prednej pneumatiky a pri všetkých blokoch zadnej pneumatiky.

Pneumatika dostala optimalizované drážky, ktoré ešte lepšie a hlavne rýchlejšie odvádzajú vodu spod kolesa. Nový tvar blokov spomaľuje opotrebenie gumy, vďaka čomu dosiahnete vyššieho nájazdu a optimálne jazdné vlastnosti tak môžete využívať bez strachu aj pri vyššom nájazde kilometrov. Tvar dezénu tiež prispieva k vyššej stabilite motocykla. Nová pneumatiky príde na trh vo februári budúceho roka v deviatich rozmeroch. Štvorica pre zadné a pätica pre predné koleso.

Druhou novinkou japonskej značky Bridgestone je motokrosová pneumatika Battlecross X31. Tá má za úlohu poskytnúť jazdcovi vyššiu rýchlosť, lepšiu trakciu, adhéziu ako aj vyššiu úroveň stability či širší rozsah optimálnych prevádzkových podmienok. Pneumatiky ďalej využívajú technológiu Bridgestone Castle Block pri blokoch v ramennej oblasti prednej pneumatiky a pri všetkých blokoch zadnej pneumatiky. Doplnkové konvexné bloky, vyčnievajúce z konvenčných blokov, optimalizujú hranové efekt a celkovo zlepšujú adhéziu v zákrutách. Tiež napomáhajú lepšej trakcii v teréne. Styčná plocha je väčšia, vďaka čomu lepšie drží ako aj zaberá na klzkom povrchu. Na zadnej pneumatike sú asymetricky usporiadané bloky, hrany gumy sú vybavené špeciálne rozmiestnenými blokmi, vďaka ktorým je styčná plocha väčšia a záber na sypkom povrchu oveľa lepší.

Ďalšou novinkou krosovej pneumatiky je chladiace rebrovanie na bokoch. Špeciálne výčnelky vytvárajú vzduchovú turbolenciu, ktorá účinne ochladzuje povrch pneumatiky. Tým sa spomaľuje degradácia pneumatiky a tým pádom sú jej nielen životnosť, ale aj ideálne prevádzkové vlastnosti zachované dlhší čas. Rovnako ako cestná pneumatika, aj guma Bridgestone Battlecross X31 dorazí na trh budúci rok, konkrétnejšie v prvom kvartáli. Dostupná bude v šiestich rozmeroch. Na ceny si ešte budeme musieť chvíľočku počkať.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button