Automobily

Mansory si zobralo do parády Aston Martin DBX! Ešte luxusnejší luxus

Mansory Aston Martin DBX

Aston Martin DBX je superluxusné športové SUV, ktoré by sme mohli nazvať limitovaným. Nie preto, lebo ho vyrábajú v obmedzených množstvách, ale skôr preto, že jeho cena limituje tento model len na malé percento svetovej populácie, ktorá si ho môže dovoliť. Ak sa však s už bez tak unikátnym a luxusným strojom pohrá nemecký úpravca Mansory, unikát je na svete. Mansory spravilo luxusný automobil ešte luxusnejším, drahším a unikátnejším. Čo by ste dali za to, aby ste sa v takom aute mohli zviezť?

Na cenu sa budúci majitelia nepýtajú…

Pod kapotou sa ukrýva dvakrát prepĺňaný osemvalcový agregát, ktorého výkon spoločnosť Mansory zvýšila na 596 kW s krútiacim momentom 1000 Nm.

Posledné desaťročie sledujeme, že aj luxusné či aristokratické značky, ktoré nikdy predtým o SUV-čkach ani neuvažovali, prinášajú na trh svoje SUV prvotiny. Luxusné, extravagantné stroje, ktoré hoci neodrážajú ducha danej automobilky, v dnešnej dobe, kedy je po SUV-čkach veľký dopyt, prinášajú zisky značkám, ktoré by bez nich mali existenčné problémy. Aston Martin sa SUV-čkam dlho zdráhal no prišla doba, keď značka uviedla na trh model DBX. Automobil pozdvihol predajné čísla a svoju úlohu plní aj dnes. Ako to už býva zvykom, hneď ako sa na cesty dostane nový luxusný automobil, nemecký úpravca Mansory ihneď uvažuje nad tým, ako by z daného modelu spravil niečo ešte výnimočnejšie a luxusnejšie. A tak prichádza na cesty aj upravená verzia modelu Aston Martin DBX, ktorú má na svedomí práve Mansory. A veru, stojí za to.

Predná maska prémiového SUV-čka dostala prepracovaný nárazník s karbónovými doplnkami, ktoré sú viditeľné už z diaľky. Na mohutnejší nárazník plynule nadväzujú povytiahnuté blatníky a upravené nadstavce prahov. Zadnej časti automobilu kraľuje dvojica masívnych krídel. Oba sú plne funkčné a zlepšujú celkovú aerodynamiku vozidla. Novinkou modelu sú aj 24-palcové disky optimalizované tak, aby pomáhali chladeniu bŕzd.

Pod kapotou sa ukrýva dvakrát prepĺňaný osemvalcový agregát, ktorého výkon spoločnosť Mansory zvýšila na 596 kW s krútiacim momentom 1000 Nm. Automobil vďačí za svoj výkon prepracovaným turbodúchadlám, novému výfukovému systému, športovým vzduchovým filtrom a samozrejme naprogramovaniu riadiacej jednotky a motora. Z nuly na stovku dokáže Aston Martin DBX od Mansory vypáliť za 3,8 sekundy a jeho maximálna rýchlosť by mala atakovať hranicu 325 km/h.

Karoséria dostala temný čierny atramentový lak, ktorý je vkusne ozdobený radou do zelena lakovaných detailov. Zelená farba sa objavuje aj vo vnútri automobilu, napríklad na volante, stredovej konzole, obložení dverí či koberčekoch. Interiér dostal tiež množstvo karbónových doplnkov, ktoré dokonale ladia s čalúnením z prémiovej kože. A aká je cena tohto stroja? Na tú sa jeho budúci majitelia nepýtajú. Nám žiaľ odhalená zatiaľ nebola.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button