Automobily

Bentley Continental Flying Spur môže byť aj opulentný pickup! Je to absurdné…

Bentley Continental Flying Spur Pick-up

Európski výrobcovia automobilov vynaložili pomerne veľké úsilie, aby vyhoveli davu v otázke či ponuke luxusných nákladných vozidiel, pretože Mercedes X-Class s pomerne krátkou životnosťou bol komerčným prepadákom, zatiaľ čo pick-upy od BMW nikdy neprekročili štádium konceptu. Audi tento segment úplne ignorovalo, no tento luxusný pick-up od inej prémiovej značky v rámci koncernu Volkswagen existuje. Netreba dodávať, že úžitkový Continental GT v skutočnosti nepostavil Bentley, pretože jeho konverziu na úžitkový automobil vykonala tretia strana.

Pick-up Bentley stvorila iná spoločnosť…

S výkonom 560 koní, ktoré vytlačí z masívneho 6,0-litrového motora s dvojitým turbom, to musí byť jeden z najrýchlejších pick-upov na svete.

Zoznámte sa s pick-upom s menom „Decadence“, dekandencia – úpadok, jednorazovým úletom, ktorý vytvoril britský obchod DC Customs. Podľa spoločnosti Piston Heads – ktorá má nezvyčajné nákladné auto na predaj – majiteľ zaplatil asi 120 000 libier, aby premenil perfektný luxusný sedan na pick-up. Pri súčasných výmenných kurzoch to vychádza na približne 153 000 USD alebo 140 500 EUR. Zatiaľ čo myšlienka nákladného auta Bentley sa zdá absurdná, jedinečný pick-up je zvláštne zaujímavý a má ten správny motor pre túto prácu – W12.

S výkonom 560 koní, ktoré vytlačí z masívneho 6,0-litrového motora s dvojitým turbodúchadlom, to určite musí byť jeden z najrýchlejších nákladných pick-upov na svete a mal by byť dokonale schopný ťahať za sebou ajbtie najťažšie veci. Darcovské auto Continental Flying Spur z roku 2005 bolo podrobené masívnym zmenám od B-stĺpikov až po zadnú časť tým, že stratilo zadné dvere a sedadlá, kým dostalo nákladný priestor, ktorý si tiež vyžadoval odrezanie poriadneho kusu strechy. Stále má elektrické strešné okno a nejaký nákladový priestor za dvoma zostávajúcimi sedadlami.

Novozískaný nákladný priestor bol obložený pravým teakovým drevom, pretože majiteľ auta chcel, aby sedan premenený pick-up napodobňoval dizajn kormy lode, podľa DC Customs. Pre väčšiu praktickosť má kotba množstvo zásuviek a skriniek na uloženie menších predmetov, plus vyhradený priestor pre dve batérie.

Decadence je vyhotovená prevažne v sýtofialovej farbe a má ručne maľovanú kapotu v striebornej farbe Aston Martin . Bohatá kabína je dodávaná v dvojfarebnej karamelovej koži s množstvom drevených vložiek, ktoré dopĺňajú nákladný priestor z teakového dreva. Jedinečný pickup Bentley Continental Flying Spur, ktorý sa nachádza v Knaresborough vo Veľkej Británii, môže byť váš za 149 950 £ (191 000 USD alebo 175 500 EUR). Aktuálne je na predaj.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button