Aktuálne

Vodíkový hybrid Hyundai N Vision 74 získal prestížne dizajnérske ocenenie Red Dot Design Award

Hyundai N Vision 74

Spoločnosť Hyundai opäť potvrdila svoje celosvetové vedúce postavenie v oblasti dizajnu, keď získala prestížne ocenenie Red Dot Award 2023 za svoj koncept N Vision 74. Ten bol ocenený v kategórii Mobility & Transportation. Vysokovýkonné vodíkové elektrické hybridné vozidlo N Vision 74 v sebe spája minulosť, súčasnosť a budúcnosť Hyundai. Demonštruje dizajnovú víziu značky pre zábavu z jazdy v ére udržateľnej budúcnosti.

Hyundai stavil na retro-dizajn a vyhral…

Hyundai N Vision 74 tiež vzdáva hold dizajnu konceptu Pony Coupé.

Hyundai označuje N Vision 74 za pojazdné laboratórium, tzv. „Rolling Lab“, pretože nejde iba o bežné koncepčné vozidlo, ale slúži aj na výskum, vývoj a overovanie jeho vysokovýkonných technológií inšpirovaných motoršportom predtým, ako sa aplikujú na sériovo vyrábané modely. 

N Vision 74 tiež vzdáva hold dizajnu konceptu Pony Coupe, ktorý Hyundai predstavil v roku 1974. N Vision 74 zdedil čistotu konceptu Pony Coupe – dynamické proporcie bočnej siluety a špeciálny dizajn B stĺpika – a zároveň bol doplnený o ďalšie detaily, ktoré sú inšpirované motoristickým športom.

Ocenenie Red Dot Award, ktoré organizuje Design Zentrum Nordrhein Westfalen v Nemecku, je jednou z najväčších svetových súťaží dizajnu. Cena je rozdelená do troch rôznych kategórií: Produktový dizajn, Brand & Communication Design a Design Concept.

Zdroj: Tlačová správa Hyundai Motor Slovakia, Hyundai Slovensko

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button