Info

Ambiciózny plán troch diamantov! Mitsubishi plánuje 16 nových modelov do roku 2025

Mitsubishi

Vďaka veľkým investíciám do vývoja a výskumu ako aj vďaka ešte bližšej spoluprácou so svojimi aliančnými partnermi, chystá japonská automobilka Mitsubishi veľkú automobilovú ofenzívu. Do roku 2025 chce predstaviť až 16 nových modelov! Po posledných rokoch, kedy sa tri diamanty držali skôr v ústraní, chce tradičná japonská značka zaútočiť na všetky segmenty a zaplaviť trh až šestnástimi novými modelmi v najbližších mesiacoch a rokoch.

Mitsubishi zaplní domáci aj globálny trh…

Deväť z pripravovaných modelov by malo byť elektrifikovaných, pričom štvorica bude čisto elektrická.

Novú kapitolu svojho fungovania začala japonská automobilka Mitsubishi vypustením svojej poslednej generácie modelu ASX. Tento model bol prelomový a pre značku znamenal pomyselnú obrodu ako aj štart útoku na všetky kategórie zákazníkov. Model Mitsubishi ASX samotný by samozrejme celú ponuku nepokryl a tak sa tri diamanty rozhodli urobiť veľký krok vpred a predstavili svoje ctižiadostivé plány do blízkej budúcnosti pod menom stratégie Challenge 25. Vrámci tejto iniciatívy chcú v nasledujúcich rokoch investovať nemalé prostriedky do výskumu a vývoja nových modelov, vrátane elektromobility. Značka nezabudla ani na sektor IT a budovanie nových obchodných kontaktov a príležitostí. Najväčší dôraz sa bude klásť na znižovanie emisií s cieľom postupného dosiahnutia uhlíkovej neutrality, čo sa však do roku 2025 najskôr asi nepodarí, ale ako dlhodobý cieľ je to podstatný bod stratégie.

Čo však verejnosť zaujíma najviac, je plánované predstavenie až 16 nových modelov, ktoré by mali pokryť všetky požiadavky motoristov a zabezpečiť tak, že si každý v značke Mitsubishi nájde to svoje. Deväť z pripravovaných modelov by malo byť elektrifikovaných, pričom štvorica bude čisto elektrická. Ako na zverejnených snímkach s plánmi značky môžeme vidieť, Mitsubishi pokryje novými modelmi všetky segmenty. Nebude chýbať pick-up, malé mestské auto, crossover, SUV, MPV, PPV či segment kei-cars populárny hlavne na domácom a čínskom trhu. Už teraz sa tešíme na ďalšie informácie o pripravovaných modeloch Mitsubishi a tešíme sa ešte viac na ich následné testovanie.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button