Automobily

Mercedes GLA prešiel omladzovacou kúrou

Mercedes GLA

Mestský štýlový crossover Mercedes-Benz triedy GLA prešiel modernizáciou po vzore svojich súrodencov z tried A, B, CLA či GLE. Aj keď aj pred faceliftom vyzeral už bez tak veľmi pútavo a štýlovo, zopár drobných zmien ho urobilo ešte pôsobivejším. Obrovské zmeny dizajnu však nečakajme. Sú to skôr len také kozmetické úpravy. Väčšie úpravy ponúknu interiér vozidla, ako aj jednotlivé stupne výbavy.

Mercedes GLA dostal vylepšený hybridný pohon…

Všetky zážihové agregáty sú teraz ponúkané ako 48V mild-hybridy so štartér-generátorom.

Zmeny zovňajšku sú badateľné na prednej maske, ktorá dostala drobné vylepšenia spolu s nárazníkom ako aj grafikou LED svetlometov. Svetlá boli poupravené tak vpredu ako aj tie vzadu. Automobil sa môže tešiť štvorici nových diskov kolies, ako aj jednému novému laku karosérie – modrému Spectral Blue. Základná verzia Mercedesu GLA dostala 17-palcové päťlúčové disky s dvojitými paprskami, čiernym lakom a vybrúsenými plochami. Veľmi sexi. Za príplatok sú k dispozícii aj 18-stky či 20-tky.

Interiér sa môže pochváliť obrovskou obrazovkou, ktorú tvorí dvojica displejov. Prvý je displej digitálneho prístrojového štítu a ten druhý je klasický displej infotainentu. V štandardnej výbave sa automobil dodáva s dvojicou displejov s rozmermi 7 a 10,25-palcov. Za príplatok je možné nabaliť Mercedes GLA dvojicou 10,25-palcových displejov. Nechýba ani najnovšia verzia operačného systému MBUX. Okrem toho inovovaný Mercedes GLA ponúkne ak screen mirroring smartfónu pomocou rozhraní Apple CarPlay či Android Auto, ako aj USB-C port, vyšší nabíjací výkon USB-portov v aute, tiež nové osvetlenie či vylepšeného hlasového asistenta s funkciou Tourguide, ktorá poskytuje informácie o pamiatkach vo vašom okolí. Príplatkové služby obsahujú aj predplatené hry, ktoré môžete hrať na dvojici obrazoviek.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Všetky zážihové agregáty sú teraz ponúkané ako 48V mild-hybridy so štartér-generátorom. Krátkodobo pridá automobilu výkon 10 kW a tiež dokáže prispieť k nižšej spotrebe a nižším emisiám. Plug-in hybridné pohonné ústrojenstvo prešlo modernizáciou a dostalo efektívnejší akumulátor a výkonnejší elektromotor. Elektromotor produkuje výkon 80 kW (+5 kW), no systémový výkon celého ústrojenstva sa nemení a ostáva na hodnote 160 kW s krútiacim momentom 450 Nm. Vylepšením modernizovaného Mercedesu GLA prešla aj obrazovka zobrazujúca funkcie hybridnej pohonnej sústavy. Nabíjacie výkony plug-in hybridu ostávajú nezmenené.

Vrcholové prevedenie modelu Mercedes GLA AMG prešlo podobnými optickými úpravami ako štandardná verzia. Jemne bol pozmenený predný nárazník ako aj grafika predných i zadných svetiel. Novinkou je farba lemovania blatníkou, ktorá bola doteraz lakovaná načierno. Po novom bude odetá do farby karosérie. Ako aj pre štandardné prevedenie, aj pre verziu AMG si dizajnéri pripravili nové disky kolies v rozmeroch 19 a 20-palcov. Vnútro sa môže pochváliť novými poťahmi sedadiel, ako aj najnovšou verziou volantu AMG. Pod kapotou sa dvojlitrový prepľňaný štvorvalec dočkal elektrifikácie ale našťastie len tej jemnej. Model označený ako AMG GLA 35 4Matic dostal 48V mild-hybridnú sústavu so štartér-generátorom, ktorý mu dodá 10 kW navyše. Maximálny výkon ostáva nezmenený – 225 kW. O pohon všetkých štyroch kolies sa aj naďalej stará osemstupňový automat AMG SpeedShift DCT 8G spolu so systémom AMG Performance 4Matic. Zmeny v motorizáciách AMG GLA 45 4Matic+ a AMG GLA 45 S 4Matic+ Mercedes nehlási.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button