Automobily

Zdivočelá SQ8-ička na steroidoch od ABT

ABT SQ8

Neuveriteľný výkon rodinného štýlového SUV-čka dokázala nemecká tuningová garáž ABT vyžmýkať z modelu Audi SQ8. Samozrejme, SUV Audi SQ8 je samé o sebe dostatočne divoké, no keď sa k tomu pridá kumšt nemeckých tunerov z dielne ABT, výsledok je dychberúci. Tak je to aj s modelom Audi ABT SQ7, ktoré disponuje až 650 koňmi pod kapotou s krútiacim momentom 850 Nm.

Majitelia superšportov spozorneli…

ABT so štvorlitrového osemvalca TFSI distalo výkon až 650 koní s krútiacim momentom 850 Nm.

Štvorlitrový twin-turbo osemvalec TFSI dokáže už v neupravenej, továrenskej verzii, dodať automobilu Audi SQ8 výkon 507 koní a krútiaci moment 770 Nm. Tieto parametre sú tá pravá hudba pre uši všetkých milovníkov svalnatých SUV-čiek, a zároveň dokážu zneistiť zástancov športiakov, ktorých parametre nedosahujú výkonom, aké ponúkajú modely Audi s S-kom vo svojom mene. ABT však v SQ8-ičke videla ešte väčší potenciál a tak si hu technici zobrali do parády. Výsledok je jednoducho perfektný.

Vďaka špeciálnej riadiacej jednotke ABT Engine Control sa podarilo vyžmýkať so štvorlitrového osemvalca TFSI výkon až 650 koní s krútiacim momentom 850 Nm. Vďaka tomuto upgrejdu dokáže Audi ABT SQ8 vystreliť z nuly na stovku za 3,8 sekundy. Majitelia automobilov Porsche, Aston Martin či Maserati, ale aj mnohí ďalší, traste sa! Na semaforoch sa môžete veľmi ľahko popáliť, pokiaľ si to v šprinte budete chcieť rozdať práve so zdivočelým SUV Audi ABT SQ8.

Okrem novej riadiacej jednotky dostal aj model ABT SQ8 aj ABT Aero Package, v ktorom nájdeme upravený zadný spojler, mohutnejšie prahy či decentný predný spojler. K tomu samozrejme nesmú chýbať ani obrovské, 23-palcové disky High PerformanceGR. A aká je cena besného SUV-čka Audi ABT SQ8? Vrátane dane, so všetkými úpravami, bude tento stroj stáť 130 794 eur. A to už veru stojí za premyslenie.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button