Automobily

Nemecká kráska hore bez + VEĽKÁ GALÉRIA

BMW M4 Competition Cabrio

S teplejším počasím a väčším množstvom slnečných lúčov, prichádza na cesty aj štýlová novinka “hore bez” z nemeckej dielne BMW. BMW M4 Competition Cabrio dostal elektrickú plátenú strechu a veľmi slušný trojlitrový šesťvalec s výkonom až 375 kW. Z nuly na stovku vypáli za 3,7 sekundy no jeho maximálka je aj v tomto prípade žiaľ elektronicky obmedzená.

510 koní krotí obmedzovač rýchlosti…

Po zatiahnutí strechy batožinový priestor zväčší svoj objem z 300 na 385 litrov.

Sexi kabriolet BMW M4 Competition Cabrio je postavený na základe svojho kupé dvojčaťa s pevnou strechou s pohonom M xDrive. Pod kapotou kabrioletu sa tak nachádza prepĺňaný radový trojlitrový šesťvalec s výkonom 375 kW (510 k) a krútiacim momentom 650 Nm. Pohon sa realizuje na všetkých štyroch kolesách vďaka osemstupňovej automatickej prevodovke. Štandardná výbava ponúkne aj adaptívne tlmiče. Pohon M xDrive dopĺňa na zadnej náprave aktívny M diferenciál.

Ponuka nastavení umožňuje vodičovi, aby si základné nastavenie 4WD prepol do režimu 4WD Sport, ktorý na zadné kolesá prenáša väčšiu porciu výkonu motora. Vodič má zároveň možnosť vypnúť systém DSC a aktivovať si režim 2WD. V tomto režime sa výkon prenáša iba na zadné kolesá a ovládacie systémy podvozka do stabilizácie vozidla nijako nezasahujú. Skúsení vodiči si potom užijú mimoriadne umocnený zážitok z jazdy.

Systém Active Sound Design zintenzívňuje zvuk motora prostredníctvom audiosystému, keď je strecha zatiahnutá. Je to trošku smiešne keď si predstavíme, ako krásne znie motor pri vysokých otáčkach. Konštruktéri však uznali za vhodné, že zvuk ešte viac zosilnia pre cestujúcich vo vnútri a prehnali ho aj cez reproduktory.

BMW M4 Competition Cabrio postupom času narástol, konkrétne na dĺžku 4794 mm. Jeho prednú časť zdobia výrazné vertikálne ľadvinky. Kabriolet dostal aj pútavé M-kové detaily, ktoré z neho robia ešte športovejší, agresívnejší a drzejší model. Strecha štýlového cabria je plátená, vďaka čomu konštruktéri ušetrili až 40% jej hmotnosti v porovnaní s minulým cabriom M4. Vďaka prepracovanému elektronickému systému sklápania sa strecha zloží, alebo opätovne rozloží len za 18 sekúnd. Zákazníci dostanú na výber dve farebné prevedenia plátna a to čierne a antracitovo-strieborné. Kvôli sklápacej streche dostal model BMW M4 Competition Cabrio dodatočné výstuhy karosérie, hliníkový panel v prednej časti, dodatočné výstuhy podlahy či pomocný rám zadnej nápravy. Všetko v mene vyššej bezpečnosti posádky.

Pre vyznávačov maximálneho výkonu, rýchlosti a sily automobilu bude k dispozícii aj paket M Race Track. Vďaka nemu kabriolet BMW M4 Competition Cabrio schudne o 25 kilogramov, dostane karbón-keramické brzdy, odľahčené M-kové kolesá, ako aj karbónové škrupinové športové sedadlá M Carbon. Výroba nádherného diela s menom BMW M4 Competition Cabrio bude spustená tento rok v lete. Vyrábať sa bude vo fabrike v Dingolfingu.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button