Automobily

Zdá sa vám Audi RS Q8 málo agresívne? Prior Design ponúka riešenie + VEĽKÁ GALÉRIA

Audi RS Q8 PR-RS800

Modely Audi, obzvlášť tie s obrovskými stádami pod kapotou, už z výrobných liniek vychádzajú so solídnymi dizajnami a úpravami, ktoré ihneď prezradia ich výkon a silu. Stále sa však nájdu motoristi, ktorým takýto továrenský “tuning” nestačí a hľadajú ešte brutálnejšie a agresívnejšie alternatívy. A práve pre tých je tu značka Prior Design, ktorá vďaka svojim mohutným bodykitom spravila už z bez tak poriadneho dela Audi RS Q8 ešte väčšie monštrum. Bodykit nazvala PR-RS800 a hoci bol predstavený už minulý rok, do predaja sa dostáva až dnes. Oplatilo sa však čakať…

Prior Design dotiehol brutálne športové SUV-coupé do dokonalosti…

Ak by sme si mysleli, že Prior Design bude zabŕdať aj do motora, budeme na omyle.

Na cestách môžeme stretávať výkonné opulentné Audi RS Q8 už štyri roky. Je o poriadne dlho na to, že ešte brutálnejší vzhľad od Prior Design prichádza do predaja až dnes. Pod kapotou sériového prevedenia sa ukrýva výkonný prepĺňaný vidlicový osemvalcový štvorliter s úctyhodným výkonom 600 koní s krútiacim momentom 800 Nm. Aj napriek hmotnosti 2,5 tony dokáže tento automobil zdolať stovku len za 3,8 sekundy a postaviť sa tak môže na drag race pokojne s mnohými športovými modelmi Porsche. Na dvestovku sa vyšplhá za 13,7 sekundy.

Ak by sme si mysleli, že Prior Design bude zabŕdať aj do motora, budeme na omyle. Nemecký tuner sa zameral len na čisto dizajnovú stránku auta a svoju robotu odviedol naozaj obdivuhodne. Do balíka vylepšení zahrnula nemecká tuningová spoločnosť predný spojler, rámček pre otvory prívodu vzduchu prednej časti, lemy blatníkov tak vpredu, ako aj vzadu, rozšírené prahy, zadný difúzor, strešné krídlo, spojler, ale aj falošné výduchy na kapote. Bodykit nemusí byť objednaný ako balík. Jednotlivé diely je možné objednať aj samostatne. Celý set však bude stáť 17 220 eur. Prior Design vie dodať na objednávku aj špeciálne kolesá či výfukový systém Akrapovič. Za tieto veci si však priplatíte pár tisíc navyše.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button