Automobily

Vytuningovaný plug-in hybrid? Žiadny problém! Opel Astra z dielne XS prinesie agresívnejší dizajn

Opel Astra XS

Hoci sa nemecká automobilka s bleskom v znaku doteraz nerozhodla, či vytvorí ostrú verziu svojho obľúbeného hatchbacku Astra, nemeckú tuningovú dielňu to neodradilo a ukázala dizajnérom Oplu, ako by mohol ostrý hatchback Opel Astra vyzerať. Neodradil ich ani fakt, že je tento model plugin hybridom. Výsledok je naozaj prekvapujúco zaujímavý a veľmi vydarený. Nemyslíte?

 

Spolupráca značky Opel a dielne XS priniesla očakávané ovocie…

Do pohonného ústrojenstva sa tuneri z dielne XS nepustili. Pohrali sa len s dizajnovou stránkou automobilu.

Nová generácia obľúbeného hatchbacku Opel Astra ponúka nevšedný dizajn, ktorý dokáže osloviť tak mladú ako i vyzretejšiu vekovú kategóriu motoristov. Je dizajnovo veľmi prepracovaný a je vidieť, že Opel si na jej tvorbe dal naozaj záležať. Avšak predsa len tu chýba jedna vec a to ostrá verzia inak takmer dokonalého hatchbacku. Nevedno prečo, no Opel skrátka športovú Astru v poslednej generácii nevyrobil. Preto považujeme za veľmi správny krok spoluprácu s nemeckou tuningovou dielňou XS, ktorá sa s plug-in hybridnou Astrou najnovšej generácie pohrala a vytuningovala ju k dokonalosti a čo najväčšej agresívnosti.

 

Pod kapotou nemecká dielňa XS pracovala s 1,6 litrovým prepľňaným štvorvalcom s výkonom 110 kW a krútiacim momentom 250 Nm. Elektromotor, ktorý je v plug-in hybridnom ústrojenstve integrovaný, ponúkne výkon 81,2 kW a krútiaci moment 320 Nm. Systénový výkon modelu Opel Astra tak činí 133 kW s krútiacim momentom 360 Nm. Do pohonu sa tuneri nepustili. Pohrali sa len s dizajnovou stránkou automobilu.

Úpravca vložil do športovej Astry napríklad dvadsaťpalcové kolesá RVNT Forged, vzduchový podvozok Grinds, vďaka ktorému sa vytuningovaná Astra takmer dotýka vozovky. Nemecký úpravca prerobil verziu Ultimate, v ktorej nájdeme vychytávky ako LED-svetlomety IntelliLux LED Pixel Lights, vo vnútri auta digitálny prístrojový štít, displej infotainmentu s uhloprieškou 10-palcov či športové sedačky. Vytuningovaný Opel Astra XS sa predstavil na tuningovej akcii XS Carnight ‘20 Years of XSCN na olympijskom štadióne v Berlína. Neskôr si to namieri tuningový zraz pri jazere Wörthersee v Rakúsku. Značka Opel chce vďaka spolupráci s tuningovou dielňou XS svojim zákazníkom ukázať, že aj nové modely nemeckej automobilky sú otvorené rôznym zaujímavým tuningovým úpravám, ktoré sa novej Astre naozaj hodia.

Zdroj: XSTV Official YouTube Channel

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button