Automobily

Manhart si zobral do parády šesťvalcový Land Rover Defender! Vykúzlil z neho 500-koňové monštrum

Land Rover Manhart Defender DP 500

V poslednej dobe sme sledovali aj na stránkach nášho portálu brutálne úpravy modelov BMW nemeckým úpravcom Manhart. Každý z unikátov priniesol ešte športovejší a agresívnejší charakter už bez tak dokonalých športových automobilov. Bola len otázky času, kedy Manhart zamieri pre svoj ďalší projekt mimo Nemecka. Tentokrát si zobrali technici na paškál už bez tak nenahraditeľný model Land Rover Defender, ktorému dodali ešte osobitejší charakter a ukryli pod kapotu výkon 500 koní.

Manhart spravil Defendera ešte unikátnejším…

Manhart Defender DP 500 je možné spoznať hneď na prvý pohľad a to vďaka brutálnym 24-palcovým šedým diskom kolies Manhart Forged Line.

Land Rover Manhart Defender DP 500 je možné spoznať hneď na prvý pohľad a to vďaka brutálnym 24-palcovým šedým diskom kolies Manhart Forged Line, ktoré sú obuté v pneumatikách s  rozmermi 295/30ZR24. Pre viac off-roadové použitie ponúkne nemecká dielňa aj “rozumnejšie” 22-palcové disky Concave One s pneumatikami s rozmerom 295/40ZR22. Land Rover Manhart Defender DP 500 príde na trh v čiernej, no k dispozícii budú aj iné laky karosérie. Čierna je však pre tento automobil dominantnou. Interiér je odetý do kože Alcantara, ktorej sfarbenie bude možné modifikovať v závislosti od farebného prevedenia karosérie.

Upravený model Land Rover Manhart Defender DP 500 vychádza z Defenderu 100 P400 AWD. Jeho srdcom je trojlitrový radový šesťvalec, ktorý v sériovom prevedení poskytne výkon 400 koní a krútiaci moment 550 Nm. Manhart sa pohral s motorom a jeho výkon zdvihol až na 512 koní a krútiaci moment na 710 Nm. Výkon sa zlepšil vďaka modernizovanému výfukovému systému, premapovanému motoru a radou ďalších menších úprav. Upravený šesťvalec tak Manhart dostal na úroveň sériového osemvalca čo sa týka výkonu a sily.

A koľko kusov drsného modelu Land Rover Manhart Defender DP 500 chystá nemecká dielňa Manhart vypustiť na cesty? Je to veľmi malý náklad, konkrétne len 10 špeciálne upravených Defenderov. Svojich majiteľov tieto stroje určite mali už pred oficiálnym uvedením do výroby. Na takéto limitované edície je poradovník skôr, ako sú len v pláne samotnej tuningovej dielne. A pri pohľade na tento automobil je nám jasné prečo.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button