Automobily

Cadillac pokračuje v predstavovaní svojich športových modelov

Cadillac CT4-V Blackwing Track Edition

Ikonická a luxusná americká značka Cadillac v poslednej dobe slávi úspech na poli motoršportu vďaka svojim modelom z edície Track Edition. Dnes predstavuje tretí zo zdivočelých modelov, konkrétne Cadillac CT4-V Blackwing Track Edition. Predstaví sa v troch verziách, ktoré budú striktne limitované. Keď tak pozeráme, aké autá prichádzajú na americký trh a na tom našom sa stále viac a viac presadzujú drobné trojvalce a hybridné či elektrické modely, musíme priznať, že len ticho závidíme…

Cadillac zažíva úspech v motoršporte…

Všetky tri verzie modelu Cadillac CT4-V Blackwing Track Edition dostali početné logá a plakety IMSA, ktoré môžeme badať nielen na vonkajšej, ale aj vo vnútornej časti vozidiel.

Zberateľská séria, ako predstavitelia značky Cadillac označili trojicu nových, športovo ladených modelov Cadillac CT4-V Blackwing Track Edition, vznikne v obmedzenom počte len 99 kusov. Nie zo všetkých troch prevedení, ale dokopy. Novinku môžeme označiť za oslavný model úspechov značky Cadillac v šampionáte IMSA WeatherTech Sportscar Championchip. Śportovo ladené modely Cadillac CT4-V Blackwing Track Edition prídu v troch verziách ,ktoré odkazujú na pretekárske okruhy a podľa nich dostali aj svoje označenie: Watkins Glen IMSA Edition, Sebring IMSA Edition a Road Atlanta IMSA Edition.

Všetky tri verzie modelu Cadillac CT4-V Blackwing Track Edition dostali početné logá a plakety IMSA, ktoré môžeme badať nielen na vonkajšej, ale aj vo vnútornej časti vozidiel. Nebudú chýbať ani polepy kapoty a dverí či kontrastne lakované brzdové strmene. Na volante sa nachádza plaketa s poradovým číslom modelu v zberateľskej sérii. Vodič tak bude mať pred sebou neustále pripomienku jedinečnosti svojho automobilu. Podobný štítok nájdeme aj na B-stĺpiku. Na riadiacej páke sa objaví špecifický medailón a nebudú chýbať ani karbónové lišty prahov dverí, či karbónová zadná časť predných sedadiel, ktorá pôsobí naozaj športovo.

Podľa zvoleného prevedenia sa trojica verzií modelu Cadillac CT4-V Blackwing Track Edition odlišuje napríklad farbou laku karosérie, kde Watkins Glen IMSA Edition dostal modrý lak Electric Blue, Sebring IMSA Edition dostal čiernu Maveric Noir Frost. Obe verzie dostali interiér v prevedení Sky Cool Gray kombinujúci čiernu a šedú farbu s červenými detailmi, prípadne interiér Signet v čierno-šedej kombinácii s červenými detailmi. Azda najodlišnejšia verzia je Road Atlanta IMSA Edition, ktorá dostala biely lak Rift Metallic. Biela farba je doplnená kontrastnými červenými krytmi spätných zrkadiel či dekoratívnymi pruhmi na prahoch. Interiér môže byť vo farebnej kombinácii Sky Cool Gray alebo v prevedení Adrenaline Red, ktorá bude k dispozícii len pre túto verziu modelu Cadillac CT4-V Blackwing Track Edition.

Tri verzie nového športového modelu Cadillac CT4-V Blackwing Track Edition sú označované vedením americkej značky ako zberateľské edície. Preto sa ich Cadillac rozhodol vypustiť na cesty len v obmedzenom náklade 99 kusov. Aká bude cena jednotlivých modelov, americké ikona nezverejnila. Vyrábať sa začnú postupne v posledných troch mesiacoch tohto roku a začiatkom budúceho roka. Cadillac začne prijímať objednávky na trojicu divokých verzií modelu Cadillac CT4-V Blackwing Track Edition od prvého augusta.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button