Automobily

Vytunené Alfa Romeo? GT Sud-Est je naftová Brera s maskou Giulie

Alfa Romeo GT Sud-Est

Tuning automobilov nie je pre všetkých. Nie vždy vyzerá dobre a nie vždy sa hodí danému automobilu. Ak sa však skĺbi dokonalý dizajn plný vášne, s precíznou prácou konštruktérov, výsledok nemusí byť vôbec zlý. Tak by sme mohli zakategorizovať aj špeciálne upravený model Alfa Romeo GT Sud-Est, ktorý dostal masku Giulie a telo Brery.

Alfa Romeo Brera si pamätáme vďaka sexi zadku…

Pod kapotou športového modelu pracuje neobvykle 2,4 litrový turbodiesel s výkonom 154 kW: Žiadna sláva…

Alfa Romeo Brera, ktoré sa vyrábalo v rokoch 2005 až 2010, bolo skutočnou dizajnovou bombou a hneď po svojom nástupe na trh si spravilo obrovský fanklub nadšencov po celom svete. A hoci sa ho nepredali desiatky miliónov, keď sa povie Brera, každý automobilový znalec si predstaví jej guľatý zadok a predné trojité svetlomety bez vrchného skla. Nepraktické, ale dizajnovo úžasné.

Alfa Romeo Brera má aj takých fanúšikov, ktorí v ňom vidia niečo viac. A takým jej aj Ouintino Parisini, ktorý sa postaral vďaka garáži PariS´5 GaraGe, o vytvorenie azda tej najšpeciálnejšej Brery, aká dosiaľ vyrazila na cesty. Jej predná časť pochádza z Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio, sexi zadok ostal z modelu Brera. Meno exempláru je Alfa Romeo GT Sud-Est a práce na nej trvali dielňu takmer rok. Vďaka úpravám je auto oveľa výraznejšie, športovejšie, širšie a hlavne emotívnejšie.

Pod kapotou športového modelu pracuje neobvykle 2,4 litrový turbodiesel s výkonom 154 kW: Žiadna sláva… Úprava však bola pôvodne navrhnutá pre 3,2 litrový šesťvalec, ktorý po úprave kompresora a modifikácii ďalších dielov mohol poskytnúť výkon až 256 kW. Čo sa však stalo? Prečo je srdcom športiaka naftový motor? Konštruktéri skrátka zobrali do parády to, čo mali po ruke. Výhodou je, že kit na úpravu Brera-Giulia špeciálu s menom Alfa Romeo GT Sud-Est majú k dispozícii a budú ho predávať všetkým, ktorých tento model v pútavej úprave zaujme. Breru si musíte obstarať sami a kit, vrátane roboty, vás vyjde na zhruba 20 000 eur. Výhodou je, že oproti prvému exempláru úprava nezaberie rok, ale len štyri mesiace.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button