Automobily

USA sú naozaj krajinou neobmedzených možností! Bonkers Juggernaut 6X6 je toho dôkazom

Bonkers Juggernaut 6X6 RAM 1500 TRX

Úpravám americkej tuningovej dielne Apocalypse 6×6 sme sa už na našom portáli venovali. Táto spoločnosť neprestáva udivovať a svojim posledným dielom demonštruje, že USA sú naozaj krajinou neobmedzených možností. Ich posledný výtvor nazvaný Bonkers Juggernaut 6X6 je postavený na základe pick-upu RAM 1500 TRX a vyzerá naozaj tak, že ani po zasiahnutí Zemi meteoritom, ktorý dostane do ulíc všetkých nemŕtvych aj vlkolakov, sa v ňom nemusíte báť, že sa vám niečo stane. Takéto postapokaliptické monštrum si nájde svojho majiteľa naozaj akurát tak za oceánom… Aj keď v Bratislave by sa možno tiež cítil ako doma na rozbitých cestách nášho veľkomesta. Nemyslíte?

S off-roadom Bonkers Juggernaut 6X6 sa dostanete asi všade…

Majiteľ Bonkers Juggernaut 6×6 dostane na výber až 6 jazdných režimov: Sport, Drag, Race, Baja, Rock a Mud.

Trojnápravové osobné automobily boli v minulosti a sú aj dnes takpovediac raritou. Predsa len, koľko ste ich za život na vlastné oči videli? Možno ich spočítate na prstoch jednej ruky. Americká spoločnosť Apocalypse 6×6 sa však od svojho vzniku snaží, aby takýchto strojov jazdilo po cestách čo najviac. Na svoje úpravy využíva obrovské americké pickupy. Vďaka nim mohol vzniknúť aj jej posledný výtvor Bonkers Juggernaut 6X6 RAM 1500 TRX.

Na upravenom podvozku nesie so sebou šesticu kolies, ktoré dostali 40-palcové terénne pneumatiky. Nezávislé zavesenie vpredu, spolu s uzatvárateľnými diferenciálmi či nápravami Dana 40 robia z tohto stroja monštrum, ktoré by sa u nás vyškriabalo hádam aj na Gerlach. Jeho majiteľ dostane na výber až 6 jazdných režimov: Sport, Drag, Race, Baja, Rock a Mud.

Americké šesťkolesové monštrum Bonkers Juggernaut 6X6 RAM 1500 TRX upúta hneď nielen vďaka svojej ozrutnosti, ale aj vďaka ručne vyrábaným oceľovým nárazníkom, vytiahnutým lemovaním kolies, upravenou kapotou, korbou, krytom korby, prídavnými svetlami, no hlavne šesticou brutálnych off-roadových kolies. Dizajn nám ale mierne pripomína Teslu Cybertruck. Nezdá sa vám to tiež?

Pod kapotou brutálneho monštra Bonkers Juggernaut 6X6 RAM 1500 TRX pracuje 6,2 litrový kompresorom prepĺňaný osemvalcový agregát, ktorý na šesticu kolies prenáša výkon 850 koní. Ďalšie technické údaje si tuningová dielňa necháva pre seba. Vieme však, že motor tohto terénneho stroja dostal špeciálny chladiaci systém, ktorý pri jazde odolá aj tomu najväčšiemu teplu v púštnych podmienkach. Spotreba je rovnako tabu ako aj cena špeciálneho automobilu. Cenovku si však môžete vyžiadať priamo u výrobcu. Spotrebu zistíte po pár kilometroch od prvého natankovania do nádrže, ktorá ma objem neskutočných 378,5 litra. A ak chcete ťahať za automobilom nejaký ten príves, nemusíte sa báť, že by bol príliš ťažký. Bonkers Juggernaut 6X6 RAM 1500 TRX dokáže utiahnuť náklad s hmotnosťou neuveriteľných 9 ton. Dostali ste chuť? My tiež. Škoda len, že k nám sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane ani jediný exemplár.

Zdroj: Official YouTube Channel Sebastian Dykier

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button