Automobily

Vynovené Subaru WRX TR príde s vylepšeným riadením a brzdami Brembo

Subaru WRX TR

Ukážkové obrázky a úniky informácií o faceliftovanom modeli Subaru WRX TR sú už históriou a konečne sa môžeme úplne a oficiálne pozrieť na novú úroveň výbavy a nové dizajnové detaily tohto japonského výkonného vozidla. Svoj globálny verejný debut mal na evente Subiefest Florida. Stroj s označením TR prichádza s niekoľkými mechanickými vylepšeniami oproti štandardnému WRX a začiatkom budúceho roka by sa mal objaviť v showroomoch spoločnosti po celých Spojených štátoch, ako aj v ďalších krajinách sveta. Počnúc úpravami výkonu prichádza WRX TR s tuhšími pružinami a upravenými mierami tlmenia, ako aj s preladeným hrebeňom riadenia v porovnaní s WRX. Subaru sľubuje ostrejšiu odozvu riadenia a lepšie ovládanie karosérie. Sada štandardných kolies 245/35 R19 s pneumatikami Bridgestone Potenza S007 pomáha zvyšovať priľnavosť na mokrom aj suchom povrchu. 

Subaru drží kľúčové fakty pod pokrievkou…

Pokiaľ ide o vylepšenia štýlu interiéru, výbava TR prináša nové štandardné sedadlá Recaro pre vodiča a spolujazdca.

Nová sada pneumatík má tiež pozitívny vplyv na brzdný výkon auta. Ďalšie vylepšenia brzdového systému zahŕňajú šesťpiestikové predné strmene Brembo a dvojpiestikové zadné strmene. Všetky sú nalakované kontrastnou červenou farbou. Väčšie doštičky, ako aj väčší hlavný brzdový valec, poskytujú lepší brzdný výkon a lepší pocit z pedálu v porovnaní s bežným WRX. V neposlednom rade, brzdové kotúče majú priemer 340 milimetro vpredu a 326 mm vzadu. O výkon sa naďalej stará 2,4-litrový preplňovaný boxer motor Subaru, ktorý poskytuje výkon 271 koní a krútiaci moment 350 Nm. Systém pohonu všetkých kolies dodáva výkon na všetky štyri kolesá a k tomu ponúkne aj aktívne vektorovanie krútiaceho momentu, ktoré je súčasťou štandardnej výbavy radu WRX TR.

Pokiaľ ide o vylepšenia štýlu interiéru, výbava TR prináša nové štandardné sedadlá Recaro pre vodiča a spolujazdca. Sedadlá zabalené v čierno-šedom materiáli Ultrasuede poskytujú lepšiu oporu pri rýchlych prejazdoch v zákrutách. Obidve sedadlá majú na operadle vyrazené logá Recaro a sedadlo vodiča má elektrické nastavenie v ôsmich smeroch. Pravdepodobne najpodivnejším faktom o dizajne amerického modelu WRX TR je, že mu zrejme chýba veľké pevné krídlo, ktoré môžeme vidieť napríklad pri austrálskej verzii. Namiesto toho je tu integrovaný malý spojler vo farbe karosérie.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Subaru ešte nie je pripravené zverejniť ceny pre modelový rok 2024 svojho modelu WRX TR a tvrdí, že úplné podrobnosti o cenách budú oznámené koncom tohto roka. Pre porovnanie, WRX Limited s manuálnou prevodovkou má počiatočnú cenu na americkom trhu 38 515 dolárov.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button