Automobily

Rolls-Royce predstavil nádherný a jedinečný klenot do súkromnej zbierky

Rolls-Royce Black Badge Ghost Ékleipsis

Rolls-Royce Motor Cars s potešením predstavuje súkromnú kolekciu Rolls-Royce Black Badge Ghost Ékleipsis Private Collection, inšpirovanú len zriedka vídaným zázrakom zatmenia Slnka. Čistota Rolls-Royce Ghost, naplnená duchom edície Black Badge, predstavuje exkluzívny Rolls-Royce Bespoke Collective, dokonalé plátno s neobmedzenou možnosťou vyjadriť krásu tohto divu vesmíru. Uvedenie týchto vysoko na mieru vyrobených motorových vozidiel, limitovaných len na 25 exemplárov, sa časovo zhoduje s prstencovým zatmením Slnka viditeľným v častiach západnej pologule 14. októbra.

Rolls-Royce ukázal nádherný exteriér s názvom zlatá tma…

Rolls-Royce Black Badge Ghost Ékleipsis obsahuje úplne nový na mieru šitý Starlight Headliner (tapacír strechy) so špeciálnou animáciou.

Tajomné, éterické svetlo vrhané úplným zatmením Slnka je zachytené vo farbe exteriéru motorového vozidla Lyrical Copper. Táto ohromujúca úprava na mieru obsahuje práškový medený pigment, ktorý vyzerá tmavšie, kým nezachytí svetlo, keď vytvorí bohatú a dramatickú iridescenciu. Mandarin zdobí vložky pod Pantheon grillom a brzdové strmene, pripomínajúc intenzívne pulzy slnečného svetla, ktoré boli svedkami zatmenia. Rovnaký mandarínsky odtieň je použitý pre ručne maľovanú líniu, ktorá zahŕňa jemné abstraktné znázornenie prechodu zo slnečného svetla do tmy, keď sa Mesiac približuje, aby zakryl Slnko.

Animovaný headliner starlight…

Rolls-Royce Black Badge Ghost Ékleipsis obsahuje úplne nový na mieru šitý Starlight Headliner (tapacír strechy) so špeciálnou animáciou, ktorá, podobne ako zatmenie, ktoré ho inšpiruje, dáva ľuďom vnútri skutočný pocit úžasu. Keď sa dvere auta zatvoria a motor naštartuje, „hviezdy“ v Starlight Headliner stmavnú a začne sa fascinujúca sekvencia, ktorá kopíruje úplné zatmenie Slnka, keď tmavá silueta Mesiaca úplne zakryje jasné svetlo Slnka. Vytvorí sa kruh 940 „hviezd“, ktoré predstavujú jasnú korónu svetla okolo lunárnej siluety. Toto je obklopené ďalšími 192 svietiacimi „hviezdami“, ktoré znovu vytvárajú nadpozemský pohľad na hviezdy viditeľné na oblohe počas denného svetla, ku ktorému dochádza iba počas úplného zatmenia Slnka.

Animácia zostáva viditeľná presne sedem minút a 31 sekúnd – najdlhšie možné trvanie úplného zatmenia Slnka. Po uplynutí tohto času sa obnoví úplná konštelácia hviezd na nočnej oblohe. Táto vysoko technická vlastnosť si vyžadovala rok starostlivého vývoja, v ktorom Bespoke Collective vyrobil tri kompletné prototypy, aby zdokonalil dizajn a poradie „hviezd“. Osvetlenú “fasádu” vozidla Rolls-Royce Black Badge Ghost Ékleipsis zdobí 1 846 laserom vyleptaných „hviezd“ v symbolickej časovej osi úplného zatmenia. Len jediný dizajnér mal výhradnú zodpovednosť za prispôsobenie individuálnej veľkosti a polohy každej „hviezdy“, aby vytvoril okúzľujúci efekt. Tento jemný a náročný proces, trval viac ako 100 hodín.

Kompozícia vyvrcholí v hodinkách na mieru, ktoré obsahujú briliantový 0,5-karátový diamant, pripomínajúci efekt „Diamantového prsteňa“, keď je na obryse Mesiaca vidieť jediný oslnivý bod svetla v zlomku sekúnd tesne predtým a bezprostredne potom, čo zakryje Slnko. Geometria lunety bola upravená tak, aby vyhovovala vzácnemu drahokamu. Je to prvýkrát v histórii Rolls-Royce, kedy bol drahokam integrovaný do lunety hodín. Zostava prešla prísnymi testami priľnavosti, ktoré zahŕňali cyklovanie klimatických buniek od -30 °C do +90 °C, aby sa zaistilo, že diamant je v lunete dokonale zaistený. Hodinky sú zakončené leptaním na tmavom hliníkovom ráme, ktorý odhaľuje svetlý kov pod ním. Tento nádherný kúsok súčasného remeselného spracovania je výsledkom viac ako 14 dizajnových iterácií.

Vnútorný panoramatický západ slnka…

Pri úplnom zatmení Slnka nastáva okamih, keď tých, ktorí sledujú zatmenie, obklopuje zlatý súmrak, ktorý vytvára ilúziu 360-stupňového západu slnka. V Rolls-Royce Black Badge Ghost Ékleipsis je krása tohto zriedkavo pozorovaného fenoménu zachytená v dvojfarebných sedadlách s unikátnym perforovaným umeleckým dielom, vyrobeným z viac ako 200 000 jednotlivých perforácií.

Odvážna mandarínková koža je tónovaná v čiernom odtieni, ktorý je potom perforovaný, aby odhalil jasnejšiu kontrastnú farbu pod ňou, čím vytvára vizuálny efekt s mimoriadnou hĺbkou a jemnosťou. Pomocou výpočtových nástrojov na navrhovanie vyvinul Bespoke Collective jedinečný vzor, ktorý sa potom ručne upravoval v siedmich pokusoch a opakovaniach.

K finálnym úpravám na mieru patria osvetlené nášľapné dosky, dáždniky s mandarínkovým lemovaním ukrytým vo dverách auta a jedinečný kryt s nápisom Private Collection. Všetkých 25 exemplárov súkromnej kolekcie Rolls-Royce Black Badge Ghost Ékleipsis Private Collection bolo pridelených vopred vybraným klientom po celom svete. A cena? Na tú sa nepýta a ani sa ju nedozvieme…

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button