Automobily

Volkswagen ID.7 Tourer: Elektrické kombi s objemom kufra až 1 714 litrov

Volkswagen ID.7 Tourer

Po množstve upútavok, ktoré v skutočnosti nechávajú len malý priestor na nejaké veľké prekvapenia, Volkswagen teraz oficiálne predstavuje model ID.7 Tourer. Elektrický kombík je teraz po prvý raz vidieť nekamuflovaný a my vám k nemu prinášame najdôležitejšie údaje a fakty.

Jednou z najdôležitejších hodnôt tohto auta je objem kufra. Kým do bežného modelu Volkswagen ID.7 sa vmestí presne 532 – 1 586 litrov (pred sklopením – po sklopení), elektrické kombi poskytne objemy 605 – 1 714 litrov. To znamená, že objem úložného priestoru je približne taký veľký ako pri BMW i5 Touring (570 – 1 700 litrov). Porovnanie je legitímne, pretože Volkswagen zaraďuje svoje elektrické kombi do vyššej strednej triedy, teda presne na rovnakú úroveň s modelom BMW.

Volkswagen ID.7 Tourer Pro S s batériou s kapacitou 86 kWh…

Hlasový asistent IDA teraz pozná aj predpoveď počasia, stav letu dopravných lietadiel, skóre futbalových zápasov a ďalšie iné zaujívamé novinky.

ID.7 Tourer Pro so 77 kWh batériou bude spočiatku uvedený na trh v Európe a o niečo neskôr príde ID.7 Tourer Pro S s novou 86 kWh batériou, ktorá je ohlásená aj pre sedan. Oba majú pohon zadných kolies s motorom s výkonom 210 kW. 77 kWh batériu je možné nabíjať výkonom až 175 kW, 86 kWh verziu dokonca až s výkonom 200 kW. Verzie s pohonom všetkých kolies Volkswagen neuvádza, no varianty modelu ID.4 s elektromotormi s výkonmi 210 a 250 kW budú pravdepodobne nový ID.7 Tourer nasledovať.

Štandardná výbava modelu Volkswagen ID.7 Pro zahŕňa LED svetlá, 19-palcové zliatinové disky, strešné lyžiny, systém bezkľúčového vstupu a štartovania, sieťku na oddelenie batožiny, head-up displej s funkciou rozšírenej reality, zadnú kameru, dvojzónovú – automatickú klimatizáciu s inteligentnými vetracími otvormi a vyhrievanými sedadlami.

Hlasový asistent IDA teraz pozná aj predpoveď počasia, stav letu dopravných lietadiel, skóre futbalových zápasov a ďalšie iné zaujívamé novinky. Vďaka integrácii Wikipédie môžete klásť aj vedomostné otázky na všetky predstaviteľné témy. Prvýkrát je v tomto modeli integrovaný aj ChatGPT.

Novinkou je aj voliteľná aplikácia Wellness In-Car, pomocou ktorej si v jednom kroku nastavíte ambientné osvetlenie, zvuk, klimatizáciu a masáž sedadiel. Dá sa nastaviť aj priehľadnosť presklenej strechy. Dĺžka, šírka a výška, ako aj rázvor sú zhodné s hodnotami sedanu. Na zadnej časti sa však línia strechy kombíka tiahne viac dozadu a strmšie sa zvažuje. Na prednej časti nevidíme žiadne rozdiely. Rovnako ako pri limuzíne, osvetlená priečka a osvetlené logo Volkswagen sú k dispozícii len ako voliteľná výbava spolu s LED matrix svetlometmi.

Rovnako ako pri limuzíne, sa aj tu vzadu nachádza hrubý svetelný LED-kový pás – voliteľný ako „3D zadné svetlá“ s animovanými brzdovými a dynamickými blikajúcimi svetlami. V závislosti od výbavy tu svieti aj logo Volkswagen. Kokpit je rovnaký ako pri sedane. Okrem 15-palcového dotykového displeja je tu len malý prístrojový displej, no nechýba mu ani štandardný head-up displej.

Rovnako ako normálny sedan ID.7, aj väčší model Volkswagen ID.7 Tourer sa vyrába v továrni Emden. Ceny ani presný dátum uvedenia na trh zatiaľ nie sú známe. Pre orientáciu v cenách, sedan ID.7 Pro je dostupný od cenníkovej ceny 53 490 eur. Kombi bude pravdepodobne drahšie, podobne ako konkurenčné BMW.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button