Info

Volkswagen premýšľa o predaji Bugatti… Nový majiteľ bude možno z Chorvátska!

Špekulácie okolo budúcnosti športovej značky Bugatti pomaly ale isto naberajú finálne kontúry. Minulý rok sme sledovali dianie v koncerne Volkswagen, v ktorom sa za zatvorenými dverami rozhodovalo o budúcom smerovaní jednej z najatraktívnejších značiek superšportových automobilov na svete. Ešte stále nepadol finálny verdikt, čo bude so značkou Bugatti. Na pláne je však jej odpredaj. Kto by sa mal stať jej novým majiteľom? Všetky nitky sa zatiaľ zbiehajú v Chorvátsku.

Posilniť svoj vplyv plánuje aj Porsche…

Finálne rozhodnutie o osude značky Bugatti by malo padnúť ešte v prvej polovici tohto roku.

Široká verejnosť začala sledovať šum okolo značky Bugatti už minulý rok. Zhruba v októbri začal koncern Volkswagen vysielať zmiešané informácie, ktoré rozprúdili debatu o vyčlenení značky Bugatti spod krídel koncernu a jej následný odpredaj novému majiteľovi. Všetky indície naznačovali, že by sa jej novým hrdým majiteľom mohla stať chorvátska automobilka Rimac. U Chorvátov má svoj nemalý podiel aj Porsche, ktoré však svoj vplyv plánuje ešte viac posilniť. Terajší 15,5%-ný podiel plánuje zvýšiť až na 49%.

Podľa slov šéfa značky Porsche, Olivera Blumeho, značky Bugatti a Rimac ku sebe vynikájuco pasujú. Rimat od svojho začiatku v roku 2009 pracuje na vývoji superšportových elektrických modelov. Bugatti sa na elektrinu ešte len preorientováva. Obe značky by si tak mohli dokonale pomôcť pri spoločnom vývoji. Ak sa do spolupráce zapojí aj Porsche, môžeme očakávať jedinečné a technologicky vyspelé superšportové automobily. Všetko však teraz záleží na rozhodnutí koncernu Volkswagen. Rozhodnutie by malo prísť v prvej polovici tohto roku.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button