AutomobilyTechnika

Pandémia zvyšuje dopyt po dodávkach. Ford odpovedá najlepšie ako vie!

Ford Transit L5

Pandémia nie je pozitívna v žiadnom slova zmysle. Kvôli nej sa mení celá spoločnosť, fungovanie sveta ako aj všetko, na čo sme boli bežne zvyknutí. Samozrejme aj v tejto dobe však musia ľudia fungovať a prispôsobiť sa jej. Sedíme väčšinu času doma a promenádovanie po obchodoch sme vymenili za browsovanie a objednávanie po internete. Náš tovar však musí niekto a niečo doviesť. Kuriérske, doručovateľské a prepravné spoločnosti vo veľkom využívajú dodávky a nákladné automobily. Dopyt po nich v poslednej dobe naozaj stúpol. Ford na tento dopyt zareagoval veľmi promptne a na trh postavil obriu dodávku Ford Transit L5. Je to Transit podvozok s kabínou, predĺženým rámom a plachtovou nadstavbou nákladného priestoru. Naše objednávky z Aliexpressu či od lokálnych obchodníkov tak majú nový dopravný prostriedok na cestu k nám.

Aj napriek navonok obrím rozmerom novej Transit L5 dodávky je automobil zaradený do kategórie do 3,5 tony. Sadnúť za jeho volant tak môže každý vodič, ktorý má B-čkové vodičské oprávnenie. A to je obrovské plus v očiach prepravných spoločností. Na šoférovanie tohto obrieho Transitu nepotrebujú šoférov s C-čkovým vodičákom, na čom dokážu ušetriť časť svojich výdavkov. Dopyt po tomto stroji zaznamenala spoločnosť Ford hlavne z Pobaltia a Strednej Európy.

Dopyt zaznamenal Ford hlavne z Pobaltia a Strednej Európy…

Výhodou Fordu Transit L5 je, že za jeho volantom môže sedieť šofér len s B-čkovým vodičským oprávnením. Spadá totiž do kategórie automobilov do 3,5 tony.

Vďaka plachtovej nadstavbe dokáže nový Ford Transit L5 pojať až 10 paliet s nákladom. Objem nákladného priestoru nezmenší ani nadstavba kabíny na spanie. Rázvor nákladného Fordu Transit L5 je pri tom 4522 milimetrov, vďaka čomu je veľmi výhodným prostriedkom na doručovanie. Užitočné zaťaženie nákladnej plochy je 950 kilogramov. Ford si vybudoval v Európe slušnú sieť firiem, ktoré dokážu nadstavbu nastaviť podľa požiadaviek budúcich majiteľov. V 13-stich krajinách je to spolu až dvestovka kvalifikovaných spoločností, ktoré váš Ford Transit L5 prispôsobia presne podľa vašich potrieb.

O pohon úžitkového Transitu L5 sa stará Heavy Duty variant turbodieselového motora Ford 2.0 EcoBlue s výkonom 130 koní a krútiacim momentom 360 Nm. Pre prepravu ťažších nákladov a pre väčší záber bude k dispozícii aj silnejší 160 koňový variant s krútiacim momentom 390 Nm. Obe motorizácie sú vhodné na utiahnutie prestavby s hmotnosťou presahujúcou 2380 kilogramov. Pri jazdách na dlhšie trate bude možnosť si doobjednať aj 95 litrovú palivovú nádrž. Obrí úžitkový automobil nezaostáva ani z hľadiska bezpečnosti. Nájdeme v ňom prvky ako systém udržania sa v jazdnom pruhu či inteligentný adaptívny tempomat.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button