Automobily

Volkswagen Multivan sa stáva karavanom na polovičný úväzok s balíkom na dobrú noc

Volkswagen Multivan 6.1 Gute-Nacht Paket

Od roku 2021 ponúka Volkswagen najnovšiu verziu Multivanu na platforme MQB. Doteraz fanúšikovia cestovania mohli siahnuť len po upravenej Kalifornii. A hoci premiéra karavanu California 6.1 prebehla len nedávno, výrobca už teraz uvádza na trh jej odľahčenú verziu. Vo forme balíčka na dobrú noc, alebo v originále Gute-Nacht Paket-om. Čo dokáže a koľko to stojí? Čítajte ďalej a dozviete sa viac…

Volkswagen ponúkne Gute-Nacht Paket za výhodnú cenu…

Balíky je možné objednať od Volkswagenu ako voliteľnú výbavu pre Multivan vo všetkých variantoch.

Balíček na dobrú noc, alebo v nemčine “Gute-Nacht Paket”, je ponúkaný v dvoch verziách. Základná verzia obsahuje sklopné lôžko, možnosť zatemnenia všetkých okien (vrátane panoramatickej presklenej strechy), odkladacie vrecká na odkladanie závesov a vetracie mriežky (pre predné bočné okná). Kompletný balíček obsahuje aj dve skladacie stoličky a skladací kempingový stolík.

Skladacia rozkladacia posteľ – pozostávajúca z lamelového roštu a matraca s dĺžkou 2,02 metra a šírkou 1,21 metra – je prichytená na čapoch pevne spojených s konštrukciou auta a nie na sedadlách. To umožňuje rozložiť posteľ na všetky sklopené sedadlá v priestore pre cestujúcich.

Samozrejme, môžete tiež odstrániť všetky zadné sedadlá a využiť priestor pod posteľou ako úložný priestor. V zloženom stave sa posteľ zmestí za sedadlá v druhom rade alebo nad sklopené sedadlá v treťom rade.

Závesy je možné pripevniť na predné a zadné okná, ako aj na bočné okná pomocou integrovaných magnetov alebo plastových vkladacích kariet. Ak je Multivan vybavený voliteľne dostupnou panoramatickou sklenenou strechou, máte na výber. Buď strechu zatemníte závesom, alebo si ľahnete do postele a budete sa pozerať na hviezdnu nočnú oblohu. Stabilné ventilačné moduly sa upínajú do predných bočných okien pomocou elektrických ovládačov okien, aby do interiéru mohlo v noci vnikať dostatok čerstvého vzduchu.

Balíky je možné objednať od Volkswagenu ako voliteľnú výbavu pre Multivan vo všetkých variantoch výbavy a rozloženia sedadiel. Základná verzia príplatkovej výbavy stojí 2 868 eur, no ak chcete aj stôl a stoličky, výrobca si účtuje 3 356 eur. Nie jento vôbec veľa na to, že okrem rodinného či biznisového vanu, dostanete solídneho partnera na kempovanie v prírode.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button