Automobily

Nový modernizovaný SEAT Leon s novými motormi a vylepšeným interiérom s cenou od 20 990 eur

Seat Leon

SEAT Leon prechádza technickou a technologickou modernizáciou. Ide najmä o nové motorizácie vrátane nového motora 1.5 TSI, ako aj novej generácie plug-in-hybridného motora eHybrid – a integruje vylepšenú digitalizáciu do kokpitu ako pre 5 dverovú verziu tak aj pre verziu Sporstourer.

“SEAT Leon zostáva základom stratégie značky, ktorá si razí úspešnú cestu a umožňuje využívať nové technológie,” povedal Wayne Griffiths, generálny riaditeľ spoločnosti SEAT. “Rozšírený rad motorov vrátane novej generácie eHybrid a digitálnych technológií pokračuje v jeho rozvíjajúcej sa ceste.”

Seat Leon dostáva technologické vylepšenia…

Seat Leon je k dispozícii so štvorvalcovými motormi: 1,5 TSI (benzín, mild hybrid a plug-in hybrid) a 2,0 TDI (diesel).

SEAT Leon zostáva kľúčovým pilierom stratégie značky. Je k dispozícii so širokou škálou pohonných jednotiek vrátane štyroch rôznych technológií: TSI (benzín), eTSI (mild hybrid), TDI (diesel) a eHybrid (plug-in hybrid). Celkovo je k dispozícii sedem rôznych verzií pohonných jednotiek s výkonom od 115 k (85 kW) do 204 k (150 kW).

Teraz je k dispozícii výlučne so štvorvalcovými motormi: 1,5 TSI (benzín, mild hybrid a plug-in hybrid) alebo 2,0 TDI (diesel).

Vstupným motorom pre SEAT Leon je nový motor 1,5 TSI (predtým: 1,0 TSI) s výkonom 115 k/85 kW (+5 k/4 kW) a krútiacim momentom 220 Nm (+20 Nm), ktorý je spojený so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.  Emisie CO2 sú 120-132 g/km, pričom na prejdenie 100 km podľa oficiálneho testovacieho cyklu WLTP spotrebuje 5,3 – 5,8 litra paliva.

K dispozícii je aj s dvoma mild-hybridnými verziami (eTSI): 1,5-litrový 115 k (85 kW) a 150 k (110 kW), výlučne v kombinácii so 7-stupňovou prevodovkou DSG. Tá spája 48V mild-hybridnú technológiu so spaľovacím motorom, čo dodáva nielen účinnosť elektrifikácie, ale aj komfort.

Napokon, pre SEAT Leon je teraz k dispozícii nová generácia eHybrid motorov (plug-in hybrid) s výkonom 204 k (150 kW)/350 Nm. Kombinuje 1,5-litrový benzínový motor TSI s výkonom 150 k (110 kW), elektromotor s výkonom 115 k (85 kW) a 19,7 kWh lítium-iónový akumulátor. Táto kombinácia umožňuje modelu SEAT Leon poskytovať ekologické nadšenie a dojazd len na elektrický pohon viac ako 100 km. V prípade keď je potrebné batériu dobiť, vodiči teraz môžu nabíjať až 50 kW na rýchlonabíjačkách jednosmerného prúdu alebo 11 kW doma na nástennej nabíjačke AC (Wallbox).

SEAT Leon dostáva technologické vylepšenia aj v exteriéri, kde sú prvýkrát v hatchbacku SEAT k dispozícii nové voliteľné maticové LED svetlomety.

V interiéri SEAT Leon sa nanovo zameriava na digitalizáciu s novým a vylepšeným rozhraním človek-stroj (HMI), ktoré je implementované v digitálnom kokpite (10,25″) za volantom, ako aj vo väčšom 10,4″ štandardnom Infotainment systéme (predtým: 8,25″) alebo vo voliteľnom 12,9” Infotainment systéme, oba s podsvietenými digitálnymi tlačidlami. A keď inteligentné mobilné zariadenia potrebujú nabiť, SEAT Leon teraz ponúka možnosť bezdrôtového rýchleho nabíjania s výkonom až 15 W s chladiacou technológiou.

SEAT Leon, ktorý bol navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v Barcelone v závodoch značky v Martorell, sa začne vyrábať už v tomto mesiac (máj 2024). Štartovacia cena na našom trhu bude 20 990 eur pre model s motorizáciou 1.5 TSI 85 kW (115 k).

Zdroj: Tlačová správa Porsche Slovakia s.r.o.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button