Motocykle

V teréne aj na ceste ako doma! Nová Aprilia Tuareg 660 je štýlový multifunkčný bajk

Aprilia Tuareg 660

Naše prvé redakčné jazdy na dvoch kolesách sme si tento rok vychutnali na zaujímavom evente na Automotodrome v Brne, kde sme boli pozvaní na Aprilia Tuareg 660 Launch. Vďaka skúseným jazdcom a inštruktorom sme sa snažili z motorky, hoci len v krátkom čase, dostať všetko čo dokáže a v niekoľkých prípadoch sme už-už boli na hrane “katastrofy”. Aprilia Tuareg 660 nás však nenechala v štichu a my sme sa tak mohli pozitívne namotivovať niekoľkohodinovou jazdou na budúce dlhodobejšie testovanie.

Aprilia Tuareg 660 je ľahko ovládateľná…

Motorka držala na šotoline ako prilepená a my sme tak nemali strach ísť aj do väčších náklonov.

Po statickej prezentácii, kde sme sa oboznámili s motorkou ako takou, sme nasadli na Tuaregy a vybrali sa najskôr zajazdiť si po druho- či treťotriedkach v okolí brnenského pretekárskeho okruhu, kde sme sa nebáli ponakláňať sa do ostrých zákrut úzkych cestičiek. Samozrejme pri všetkej bezpečnosti. Pri nastavovaní jednotlivých jazdných režimov sme si vyberali tie, ktoré podporujú bezpečnosť jazdca čo najviac. Režimy sme si volili pomocou farebného 5-palcového TFT displeja a tlačidiel na riadidlách.

Z cesty sme sa pustili aj do ľahkého terénu. Off-roadové jazdné vlastnosti sme si mohli vybrať taktiež cez displej, kde jeden zo štyroch jazdných režimov “Off-road” je určený práve na jazdu po nespevnených cestách. Vďaka systému APRC, ktorý v sebe zahŕňa kontrolu trakcie, tempomat, motorové mapy a nastavenie brzdného účinku motora, sme si mohli doslova povypínať všetko, čo by nás v teréne mohlo obmedzovať. Tak sme si odpojili tak predné, ako aj zadné ABS a bez akejkoľvek podpory sme sa vybláznili na štrku, tráve, kameňoch, piesku a iných nespevnených povrchoch. Motorka držala na šotoline ako prilepená a my sme tak nemali strach ísť aj do väčších náklonov. Motorka je ľahká, vďaka čomu je ľahko ovládateľná tak nižším jazdcom, ako aj nežnému pohlaviu, o čom nás presvedčili aj baby motorkárky, ktoré jazdili na Aprilii Tuareg 660 ako na bicykli. Už teraz sa tešíme, keď sa dostane na dlhodobejší test aj do našej redakcie. Predsa len, pár hodín je na poriadne zžitie sa a otestovanie stroja veru málo. Hoci musíme uznať, že sme si tento čas patrične užili a vychutnali.

Zdroj foto: LivePR

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button