Automobily

V poradí deviaty koncept Škoda vytvorený študentami! Tentokrát elektrický kemper

Škoda Enyaq iV Camper

O študentských vozidlách so značkou Škoda na kapote píšeme veľmi radi. Šikovní mladí dizajnéri a konštruktéri / dizajnérky a konštruktérky, vždy prídu s takým modelom, ktorý by mohol ihneď nastúpiť do výroby a mladoboleslavská značka by sa za neho vonkoncom nemala prečo hanbiť. Tento rok si ako predlohu vzali elektrické SUV Škoda Enyaq iV, z  ktorého vytvorili kempingové vozidlo. Koncept dostal názov Škoda Enyaq iV Camper a je už deviatym v poradí, ktorý pre Škodovku vytvorili veľmi nadaní študenti a študentky.

Škoda by mala zvážiť pridanie študentských áut do ponuky…

Nový študentský koncept Škoda Enyaq iV Camper v sebe skĺbil potreby nových digitálnych nomádov.

Na koncepte Škoda Enyaq iV Camper pracovalo 29 študentov. Ako základ si vybrali elektrické SUV Škoda Enyaq iV, ktoré poskytlo nielen dostatok priestoru na realizáciu ich nápadov, ale aj ekologický elektrický základ, ktorý je v tejto dobe tak žiadaný. Nadstavba, ktorá bola na model Škoda Enyaq iV Camper vymyslená, nebude však slúžiť len na bezstarostné kempovanie v prírode. Bude ju možné modifikovať na pojazdnú/mobilnú kanceláriu. To by veru bolo dokonalé miesto na home office nemyslíte? Z “kancelárie” rovno pod “stan”.

Nový študentský koncept Škoda Enyaq iV Camper v sebe skĺbil potreby nových digitálnych nomádov. Ak pracujete na cestách a nechce sa vám vyhľadávať kanceláriu a miesto na prespatie v predražených hoteloch či zašpinených ubytovniach, Škoda Enyaq iV Camper vám poskytne všetko čo potrebujete a ešte aj v pôsobivom a k prírode šetrnom balení. Študenti svoj koncept stále vylepšujú. Zatiaľ si ho môžeme predstaviť len na skici, ktorú Škoda poskytla svetu. Rukolapný koncept modelu Škoda Enyaq iV Camper bude vyrobený neskôr. Tak, ako pri každom zo študentských konceptov, konštatujeme aj pri tomto, že je škoda, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou do výroby nedostane. Je opäť jedným z tých, za ktoré by sa veru Škodovka nemusela hanbiť.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button