Automobily

Ďalšia štvorkolesová novinka z Ruska! Na trh prichádza Lada X-Cross 5

Lada X-Cross 5

Ďalšia novinka z Ruska vychádza na cesty. Hoci sa hovorí o devastácii automobilového priemyslu kvôli odchodu množstva značiek z Ruska v dôsledku sankcií, Rusi pracujú s tým čo majú a využívajú svoje fabriky po odídencoch. Keď Európa zavrela dvere, svoju náruč otvorila Čína, ktorá vyrába množstvo tak lacnejších, ako aj drahších či luxusných automobilov. V spolupráci s ruským automobilovým priemyslom postupne začína zapĺňať dieru po európskych autách. Dôkazom tejto spolupráce je ďalší model, ktorý sa volá Lada X-Cross 5. Nápadne sa podobá na čínsky FAW Bestune T77. Prinesie však lacné a štýlové vozenie, ktoré vonkoncom netrpí na nekvalitu.

Lada vyrába nový model v bývalej fabrike Nissanu…

Základ Lada X-Cross 5 čerpá z čínskeho modelu FAW Bestune T77. Výroba ruského auta sa však v Číne odohrávať nebude.

Prednedávnom sme si predstavili novinku so značkou Moskvič, dnes prichádza nová Lada. Ako základ pre oba automobily Rusi využili čínske autá, ktoré už nemôžeme považovať za lacné a nekvalitné. Ich cena je stále nízka, no kvalitou prevedenia a spracovania sa vyrovnajú európskym autám nižšej ši strednej triedy. Novinka Lada X-Cross 5 je crossover, ktorý ponúkne dĺžku 4549 mm, šírku 1845 mm a výšku 1615 mm s rázvorom 2700 mm. Nie je tak zbytočne obrovským autom a vďaka svojim kompaktným rozmerom a slušnému rázvoru ponúkne pasažierom dostatok miesta na pohodlné cestovanie aj na dlhšie trasy.

Základ Lada X-Cross 5 čerpá z čínskeho modelu FAW Bestune T77. Výroba ruského auta sa však v Číne odohrávať nebude. Lada využije fabriku v Petrohrade, v ktorej sa donedávna vyrábal Nissan. Pod kapotou ruského crossoveru Lada X-Cross 5 bude pracovať turbom prepĺňaný benzínový štvorvalec s objemom 1,5 litra. Automobilu poskytne výkon 160 koní. Pohon bude realizovaný na prednom páre kolies. K dispozícii bude verzia so šesťstupňovým manuálom, alebo sedemstupňovým automatom. Cenovka modelu oficiálne zatiaľ oznámená nebola. Čínsky FAW sa tu však už predáva a jeho cena pri tom vôbec nie je desivá. Bude začínať na sume 2 169 000 ruských rubľov, čo je v prepočte zhruba 24 294 eur. Hoci sa modelu FAW Bestune T77 veľmi na ruskom trhu nedarí, domáca značka Lada by mala predaje prekapotovaného čínskeho modelu zvýšiť a to niekoľkonásobne.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button