Automobily

Nástupca Aventadoru je tu! Čo všetko vieme o modeli Lamborghini Revuelto?

Lamborghini Revuelto

Na scénu prichádza nástupca legendárneho talianskeho modelu Lamborghini Aventador. Novinka dostala meno Lamborghini Revuelto a okrem brutálneho dizajnu, na aký sme pri “lambách” zvyknutí, prinesie aj obrovskú silu pod kapotou – 1015 koní. Systém pohonu bude hybridný, čo v tomto prípade pomohlo k zvýšeniu výkonu a k eliminácii pár gramov CO2. Srdcom však aj naďalej ostáva vidlicový dvanásťvalec, čo nás úprimne veľmi teší.

Elektrifikácia modelu Lamborghini Revuelto neškodí…

Vpredu sa tak kolesá roztáčajú pomocou elektromotorov a tie zadné tlačí tak V12-stka, ako aj elektromotor.

Lamborghini Revuelto bude brutálnou raketou z ktorej budú stáť vlasy dupkom. Výkon 6,5 litrového vidlicového dvanásťvalca, ktorý tentokrát nedostal turbodúchadlá, bude 825 koní. Hoci mu nebudú pomáhať turbá, bude brutálne výkonný a hlučný a ten, kto ho bude mať možnosť počiť revať, bude mať zážitok na najbližších pár dní, týždňov či rokov. Aby však toho pod kapotou nebolo málo, Lamborghini Revuelto dostalo aj trojicu elektromotorov, z ktorých dvojica poháňa predné kolesá a dodáva systému výkon ďalších 150 koní. Tretí elektromotor je uložený v novej osemstupňovej dvojspojkovej prevodovke, a pomáha roztáčať zadné kolesá.

Vpredu sa tak kolesá roztáčajú pomocou elektromotorov a tie zadné tlačí tak V12-stka, ako aj elektromotor. Pohonné ústrojenstvo okrem toho ponúkne aj vektorovanie krútiaceho momentu či jazdu na čisto elektrický pohon v režime Cittia. V tomto režime ponúkne Lamborghini Revuelto výkon len 180-tich či sto elektrických koní. Kombinovaný výkon pohonného ústrojenstva je spomínaných 1015 koní, vďaka ktorým dokáže Revuelto z nuly na stovku vypáliť za 2,5 sekundy po aktivácii Launch Control. Na dvestovku to údajne zvládne pod sedem sekúnd. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 350 km/h. Škoda.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Elektromotory čerpajú elektrinu s akumulátora, ktorý dostal kapacitu 3,8 kWh, čo je doslova postačujúce pri pár rozpohybovaní sa automobilu. Baterka je umiestnená v stredovom tunely. Jej nabitie trvá pri nabíjacom výkone 7 kW len 30 minút. Ak sa na nabíjanie využije mohutný dvanásťvalcový motor, akumulátor dokáže nabiť doplna len za 6 minút. Lamborghini Revuelto dostalo nové šasi, ktoré umožnilo vloženie elektromotorov, ako aj akumulátora. Toto spojenie V12-stky s elektromotormi má zabezpečiť novému superšportu Lamborghini Revuelto správanie, aké ponúkajú tie najvýkonnejšie hypridné hyperšporty.

Dizajn talianskej novinky Lamborghini Revuelto je ešte odvážnejší, ostrejší, športovejší a celkovo brutálnejší ako pri modeli Aventador. Aerodynamiku superšportu vylepšuje aktívne zadné krídlo, ktoré je možné nastaviť buď ručne, alebo automaticky. Špeciálne tvarovaný zadný difúzor údajne dokáže vytvoriť až 33 percent celkového prítlaku, čo sa nám zdá veľmi veľa. Lamborghini Revuelto dostalo množstvo karbónu, z ktorého sú vytvorené napríklad rám kabíny či pomocný rám. Vďaka uhlíku je automobil veľmi ľahký a jeho hmotnosť sa pohybuje pod hranicou 1800 kg a to aj napriek hybridnému pohonnému ústrojenstvu.

Vnútro automobilu je nielen športové, ale aj poriadne exkluzívne až luxusné. Koniec-koncov Lamborghini nie je len športová značky. Je aj synonymom prestíže a jedinečnosti. A v tomto duchu je stvorený aj interiér novinky Lamborghini Revuelto. Stredobodom prístrojovej dosky je 12,3-palcový digitálny prístrojový štít, ktorý je doplnený úzkym 9,1-palcovým displejom, ktorý je umiestnený pred spolujazdcom. Okrem neho je v strede prístrojovky umiestnená aj vertikálna 8,4-palcová obrazovka infotainmentu. Informácie zo stredového displeja je možné zobrazovať aj na ostatných dvoch obrazovkách. Vďaka jednej riadiacej jednotke pre všetky displeje je ovládanie a zobrazovanie veľmi plynulé a ucelené. Cenovka novinky Lamborghini Revuelto zatiaľ oficiálne oznámená nebola. V zákulisí sa však povráva, že by mohla štartovať niekde pri hranici 600 000 dolárov.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button