Automobily

V Miláne sa ukázalo svetu nádherné a jedinečné Alfa Romeo Giulia SWB Zagato

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato

Krásne jubileum oslávilo minulý rok dizajnérske štúdio Zagato, ktoré so značkou Alfa Romeo nadviazalo spoluprácu, dnes už pred 101 rokmi. Na storočnicu spolupráce vytvorili spolu nádherný a unikátny model Alfa Romeo Giulia SWB Zagato. Automobil bol vytvorený pre jediného jedného nemenovaného nemeckého majiteľa. Prednedávnom sa objavil tento jedinečný exemplár v Miláne a spôsobil tam rozruch.

Zagato je majstrom svojho remesla…

Pod prednou kapotou sa ukrýva dvomi turbami dopovaný, 2,9 litrový vidlicový šesťvalec, ktorý pochádza z modelu Giulia GTAm.

Ako základ pre stavbu unikátneho stroja využilo Zagato platformu Giorgio od značky Alfa Romeo. Konštruktéri ju najskôr skrátili a až potom na nej začali stavať tento stroj, ktorého karoséria bola tvorená z uhlíkových vlákien. Pod prednou kapotou sa ukrýva dvomi turbami dopovaný, 2,9 litrový vidlicový šesťvalec, ktorý pochádza z modelu Giulia GTAm. Jeho výkon je 397 kW s krútiacim momentom 600 Nm. Hotová beštia. A ešte aj dizajnovo dokonalá. Sila je prenášaná na zadný pár kolies vďaka šesťstupňovej manuálnej prevodovke.

Automobil vznikol len ako jeden jediný exemplár minulý rok pre nemeckého nemenovaného záujemcu. Ďalšie rovnaké či podobné sa v budúcnosti nechystá. Vidieť ho teda na ceste je nielen zážitok, ale aj poriadna rarita. Automobil sa Milánom preháňal v noci a teda veľa divákov ho naživo vidieť nemohlo. Vďaka videu, ktoré z jazdy po milánskych uliciach vzniklo, si môžeme jeho jazdu užiť aj my, aj keď len v digitálnej podobe. Ale veru chceli by sme počuť revať toto auto aj naživo.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button