Automobily

Mercedes AMG triedy E bude plug-in hybridom so zaujímavým výkonom

Mercedes-AMG E63

Najvýkonnejším prevedením Mercedesu triedy E, z generácie s označením W214, je plug-in hybridná verzia s označeniami E 400 e 4 MATIC, ktorej výkon je až 280 kW s krútiacim momentom 650 Nm. Milovníci sily a rýchlosti nemeckej hviezdy však vedia, že po štandardných modeloch prídu na trh aj tie, na ktoré si posvieti divízia AMG. A práve vďaka nej príde na trh zatiaľ najvýkonnejšie prevedenie Mercedes-AMG E63, ktorého srdcom bude trojlitrový šesťvalec, ktorému k výkonom dopomôže elektrina.

Mercedes finálnu podobu nového AMG E63 ešte nezverejnil…

Môžeme očakávať, že vrcholová verzia modelu Mercedes-AMG E63 ponúkne výkon až 700 koní.

Mercedes-AMG triedy E príde v dvoch prevedeniach. Slabšie dostane označenie E53 a vrcholové ponesie hrdo označenie E63. Obe verzie budú plug-in hybridné a ich srdcom bude radový trojlitrový šesťvalec, ktorému k výkonom dopomôže elektromotor. Je to skok od štvorlitrového osemvalca k menšiemu šesťvalcu. Ale aj Mercedes chce byť v očiach ekofanatikov chrumkavý a tak zmenšuje spaľovák a pridáva elektromotor.

Ak by sme sa dožadovali podrobných technických detailov, tak sa k nim zatiaľ veru nedostaneme. Nemecká hviezda ich drží “pod zámkom”. Môžeme však očakávať, že vrcholová verzia modelu Mercedes-AMG E63 ponúkne výkon až 700 koní s krútiacim momentom, ktorý by mohol atakovať hranicu 1000 Nm. Oproti súčasnej najsilnejšej verzii E63 S by to bol výkonnostný nárast aj napriek menšiemu spaľováku. Svoju premiéru by si mal model Mercedes-AMG E63 odkrútiť ešte do konca tohto roka. Na oficiálne fotografie nového modelu si ešte ale chvíľu počkáme. Pokochať sa môžeme renderom zo stránky kolesa.ru. Páčil by sa vám nový Mercedes-AMG E63 v takejto podobe?

Zdroj: kolesa.ru

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button