Automobily

Úžasná limitka z dielne TechArt! Z tohto Porsche vám padne sánka + VEĽKÁ GALÉRIA

TechArt GTstreet R Flyweight

Nemci sú majstri úprav a tuningu. Dôkazom ich zručnosti a precíznosti je aj spoločnosť TechArt, ktorá upravuje tie najdokonalejšie nemecké športové kúsky. Jej posledným klenotom je TechArt GTstreet R Flyweight, ktoré vzišlo z už bez tak dokonalého športového modelu Porsche 911 Turbo S. Svoj špeciál nemecký tuner striktne limitoval. Vznikne len 19 šialených exemplárov a verte, každý už má svojho majiteľa, hoci ešte modely ani nie sú na svete.

TechArt je majstrom svojho remesla…

Okrem navonok viditeľných dielov sa nemecká spoločnosť TechArt pohrala aj so srdcom automobilu, s jeho agregátom, ako aj s ďalšími časťami pohonného ústrojenstva.

Spoločnosť TechArt sa na úpravu modelov Porsche zameriava už desaťročia. Jej posledná novinka dostala meno TechArt GTstreet R Flyweight a stojí na základe modelu Porsche 911 Turbo S. Na tomto svojom poslednom výtvore prezentuje spoločnosť TechArt svoje okruhovo zamerané diely z edície Flyweight. Ako je na prvý pohľad viditeľné, nemecký tuner použil množstvo karbónových dielov, ktoré sú nielen dizajnovo dokonalé, ale aj maximálne funkčné. Okrem toho znižujú hmotnosť vozu a zvyšujú jeho aerodynamiku či prítlak. Prednú časť zdobí splitter s krídelkami či dokonale tvarovaná kapota. Predné blatníky boli rozšírené a k tomu ozdobené výdychmi vzduchu. Zmenou prešli aj prahy a zadný nárazník. Zadná časť dostala brutálne dvojité krídlo, ktorého naklopenie lamiel je možné upraviť podľa potreby. Vďaka uhlíkovým dielom sa podarilo skresať hmotnosť auta až o 60 kg.

Okrem navonok viditeľných dielov sa nemecká spoločnosť TechArt pohrala aj so srdcom automobilu, s jeho agregátom, ako aj s ďalšími časťami pohonného ústrojenstva. Vylepšeniami prešli turbodúchadlá, výfukový systém, ale aj podvozok. Motor poskytne športiaku výkon 588 kW s krútiacim momentom 950 Nm. Vďaka týmto úpravám vystrelí model TechArt GTstreet R Flyweight z nuly na stovku len za 2,5 sekundy. Na dvestovku sa dostane za 7,5 sekundy. Maximálka je obmedzená na 350 km/h. Auto je postavené na 20-palcových diskoch vpredu a 21-palcových diskoch vzadu. Obuté má pneumatiky Michelin Cup 2R.

Interiér je značne odľahčený. Zadné sedadlá vypadli úplne. Predné boli nahradené športovými škrupinami Recaro Podium. Hmotnosť jedného je nižšia ako 5 kilogramov! Výplne sedadiel vytvorila spoločnosť Oechsler pomocou 3D tlači. Ako sme už v úvode spomenuli, limitovaná edícia modelu TechArt GTstreet R Flyweight bude pozostávať z 19-stich exemplárov. S najväčšou pravdepodobnosťou už každý svojho budúceho majiteľa má. A cena? Na tú sa záujemci o tento špeciál nepýtajú.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button