Automobily

Elektromotor ukrytý pod zovňajškom drsného modelu Land Rover Defender

ECD Project Ghost

Restomody sú stále v kurze. Dôkazom toho je aj posledný výtvor s označením ECD Project Ghost. Podľa mena by sme asi ani netipovali o aký upravený retro-model by sa mohlo jednať. Spoločnosť ECD Automotive Design si na paškál tentokrát vzala ikonický Land Rover Defender, do ktorého útrob schovala elektrické pohonné ústrojenstvo. Na prvý pohľad by ste to však vôbec nedokázali odhaliť. Pri lepšom prizretí sa však zistíte, že mu chýba dosť podstatná vec…

Restomod Defender z Ameriky vyzerá brutálne…

Na prvý pohľad by ste ani neuhádli, že pod jeho kapotou nebude obrovský benzínový agregát, ale práve elektrické pohonné ústrojenstvo. Jedna vec ho však prezrádza!

Americká spoločnosť EDC Automotive Design sa v posledných rokoch prezentovala hneď niekoľkými zaujímavými stavbami restomodov, ktoré prezentovala svetu na svojich stránkach. Za oceánom je pochopiteľne o tento štýl úprav starších automobilov veľký záujem a EDC si tak našlo svoje uplatnenie na trhu. Posledným výtvorom je ECD Project Ghost. Projekt využíva základ ikonického britského off-roadu Land Rover Defender. Na prvý pohľad by ste ani neuhádli, že pod jeho kapotou nebude obrovský benzínový agregát, ale práve elektrické pohonné ústrojenstvo. Jedna vec ho však prezrádza!

Ako sme pri modeli Land Rover Defender zvyknutý, o jeho pohon sa stará spaľovací motor. Model ECD Project Ghost však stratil jednu podstatnú časť, bez ktorej by spaľovák nefungoval. Je to výfuk. Jeho absencia nám prezrádza, že pod kapotou americká spoločnosť predsa len nejaké zmeny urobila. A sú veru obrovské. Pôvodná kapota bola dokonale zrenovovaná, ako aj ďalšie časti podvozku a interiéru. Najväčšia zmena sa však udiala pod kapotu, kam sa nasťahovalo elektrické pohonné ústrojenstvo. Elektrickému restomodu Land Rover Defender 110 nechýba ani strešná nadstavba, LED-svetlomet či 16-palcové plechové kolesá Wolf Steel.

Interiér restomodu zaujme nielen čalúnením s prešívanou kožou v tvare diamantu, ale aj kožou čalúnená prístrojová doska, na ktorej sa hrdo vypína obrovská obrazovka multimediálneho systému Alpine Halo či športový volant Momo Prototipo. O najvyššiu kvalitu hudby sa postarajú repráky JBL Audio s aktúvnym subwooferom JBL. Okrem modernej kabíny, ktorá mimochodom ani trochu nekorešponduje s retro-zovňajškom, ponúkne model ECD Project Ghost aj moderný elektrický pohonný systém s elektromotorom s výkonom 450 koní. Pohon sa realizuje na všetkých štyroch kolesách. Motor je údajne z niektorého modelu Tesla. Energiu čerpá z akumulátora s kapacitou 100 kWh. Z nuly na stovku by mal dokázať elektrický Defender vyštartovať len za päť sekúnd. Maximálny dojazd je zhruba 350 km na jedno nabitie. Bližšie informácie ako aj cenu modelu ECD Project Ghost americká spoločnosť neuvádza.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button