Automobily

Úprava Mercedesu G ako od Mansory! Stojí však za ňou úplne iný nemecký úpravca

Keyvany G820HP

Úpravy mohutného SUV Mercedes-Benz triedy G máme vždy veľmi radi. Tie od nemeckej dielne Mansory sú brutálne a úžasné zároveň. Ale máme to aj iné značky, ktoré sa snažia dokázať zákazníkom, že sú tiež veľmi kreatívnymi v úprave kockatého ikonického auta. Naposledy sa k nám dostali obrázky z dielne Keyvany, ktorá vytunila Mercedes G tak, že by sa za úpravu nemusela hanbiť ani luxusná úpravovňa Mansory. Svojmu stroju dali meno G820HP a podľa označenia je asi jasné, čo jednotlivé písmená a čísla označujú.

Mercedes triedy G je na úpravy ako stvorený…

Keyvany G820HP dosahuje výkon 820 koní s krútiacim momentom 1050 Nm.

Keyvany G820HP sa chváli na svojich stránkach ihneď tým, čo zaujme milovníkov rýchlosti a sily. Je to výkon auta, ktorého hodnotu zahrnula aj do názvu svojho upraveného diela. Mercedes G, alias Keyvany G820HP, dosahuje výkon 820 koní s krútiacim momentom 1050 Nm. Tento výkon vytláča z upraveného štvorlitrového osemvalca z modelu AMG G63. V základnom prevedení poskytuje tento motor výkon “len” 585 koní a krúťák 850 Nm.

Mohutný automobil s názvom Keyvany G820HP dostal množstvo uhlíkových dielov, ktoré znižuj jeho celkovú hmotnosť. Predná maska je bez loga Mercedes, ktoré nahradilo logo Keyvany. Predné svetlá dostali prídavné LED-ky. Nárazník bol zas obdarený ďalšími prieduchmi pre nasávanie vzduchu. Novinkou pri modelu Keyvany G820HP sú aj 24-palcové disky kolies, ktoré automobilu taktiež dodala samotná značka. Zaujímavým detailom sú aj trojité koncovky výfuku na oboch stranách (nahradili dve okrúhle koncovky).

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Interiér automobilu bol tiež upravený a pozdvihnutý k dokonalosti. Dvojica predných škrupinových sedadiel je označkovaná logom úpravcu. Farba jemnej kože je svetložltá a dokonale kontrastuje so zvolenou predvádzacou čiernou farbou laku karosérie. Interiér je obložený a očalúnený tak kožou, ako aj poriadnou dávkou karbónu. Strop dostal hviezdne osvetlenie, ktoré nám pripomína autá značky Rolls-Royce. Ako obvykle, Keyvany cenu svojich úprav nezverejňuje. Cena je dostupná na požiadanie. Tí, ktorí majú kapitál na nové AMG-čkové G-čko a chcú si ho nechať upraviť tak, aby bolo ešte viac jedinečnejšie, na cenu, pri dokonalých úpravách nehľadia.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button