Automobily

Nový študentský automobil značky Škoda! Nepochádza však z Česka

Škoda Rapid Cabriolet

Českí študenti Stredného odborného učilišťa už v minulosti priniesli niekoľko zaujímavých konceptov, konkrétne deväť, ktoré sa do sériovej výroby síce nedostali, no zožali úspech tak na poli automobilky, ako aj na vlnách internetu. Títo študenti ukázali nielen čo je v ich silách, ale aj automobilke, ako by mohli jej modeli vyzerať v budúcnosti. Dnes prichádza na svet ďalší študentský automobil, no tentokrát ho nevytvorili českí študenti. Pochádza z Indie, konkrétne z indickej akadémie spoločnosti Škoda Auto Volkswagen India Private Limited (SAVWIPL). Na tomto koncepte pracovali študenti 3,5 ročného študijného programu mechatroniky. Páči sa vám?

Škoda by mohla študentský koncept využiť aj v sériovej výrobe…

Škoda sa teší možnosti, ktorú indickí študenti dostali, aby sa mohli odprezentovať.

Ako základ indickí študenti zvolili model Škoda Rapid, z ktorého vytvorili celkom pútavý štvordverový kabriolet. Automobilu pridali pôsobivé detaily ako vystupujúce logo Škoda na kapote, masku s LED-svetlometmi či osvetlený nápis Škoda na veku kufra. Auto dostalo aj športovejšiu koncovku výfuku.  Interiér dostal moderný dotykový displej infotainmentu, kožené červeno-čierne čalúnenie sedadiel, ktoré majú v sebe integrované bezpečnostné pásy. V Indii sa iniciatíve pre študentov Škoda veľmi teší. Študentom ponúkne takýmto spôsobom možnosť odprezentovať sa a ukázať, ako môžu byť v budúcnosti vo svojom odvetví prínosní.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button