Automobily

Tridsiatka na krku? Jeep Grand Cherokee je tu snami už tri dekády

Jeep Grand Cherokee 4xe 30th Anniversary edition

Ďalšie okrúhle výročie, ďalšieho populárneho a obľúbeného automobilu. Značka Jeep tento rok oslavuje spolu so svojim nielen rodinným SUV modelom Grand Cherokee. Verili by ste, že na cestách ho môžeme stretávať už 30 rokov? Ako darček si pre fanúšikov americký Jeep pripravil limitovanú edíciu Jeep Grand Cherokee 4xe 30th Anniversary edition, ktorá je určená len pre plug-in hybridné Grand Cherokee.

Jeep má narodeninový packet len pre plug-in hybrid…

Zvonku je limitovaná edícia ľahko rozoznateľná vďaka čiernym detailom, medzi ktorými nájdeme napríklad plakety pripomínajúce výročie.

Oslavný balíček pre plug-in hybridný model Jeep Grand Cherokee 4xe 30th Anniversary edition bude príplatkový. Je však za doslova ľudovú cenu. Zaplatíte zaň len 4 700 dolárov. Čo v narodeninovom balíčku dostanete? Zvonku je limitovaná edícia ľahko rozoznateľná vďaka čiernym detailom, medzi ktorými nájdeme napríklad plakety pripomínajúce výročie, tiež špeciálnu mriežku chladiča, 20-palcové disky kolies, ozdobné lišty či obloženia prahov. Kontrastovať čiernej farbe budú do modrej farby odeté ťažné háky.

Azda najvýraznejšie zmeny sa však udiali v interiéri. V štandardnej výbave limitovanej edície Jeep Grand Cherokee 4xe 30th Anniversary edition nájdeme kožené sedadlá Capri s odvetrávaním, tiež 10,+-palcový displej infotainmentu s 3D navigáciou a samozrejme konektivitou vďala Apple CarPlay či Android Auto, bezdrôtovú nabíjačku smartfónov. Medzi ďalšie prvky základnej výbavy americkej narodeninovej limitky patria aj predné a zadné senzory s kamerou s 360-stupňovým zobrazením, digitálne spätné zrkadlo ako aj množstvo asistenčných systémov za ktoré spomenieme napríklad asistenta prejazdu križovatkou.

Na americkom trhu si môžu zákazníci plug-in hybridný model Jeep Grand Cherokee 4xe kúpiť so 7 500 dolárovým bonusom na kúpu ekologického automobilu, vďaka ktorému si tak oslavný balíček môžu zaobstarať bez doplatku a ešte stále na danom modeli aj 2 800 dolárov ušetria v porovnaní s kúpou modelu s klasickým spaľovacím motorom, na ktorý však narodeninový packet nedostanú. S veľkou pravdepodobnosťou by sa narodeninový packet mohol dostať aj na naše cesty, vďaka nadšencom a milovníkom značky Jeep a jej modelu Grand Cherokee, ktorí si budú svoj nový voz chcieť aspoň takýmto spôsobom trošku ozvláštniť a zviditeľniť.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button