Automobily

Travis Pastrana dostal svoj Gymkhana špeciál! Je ním Subaru GL Wagon z roku 1983

Subaru GL Wagon Gymkhana Hoonigan

Americká divízia japonskej automobilky Subaru sa na svojich stránkach pochválila špeciálnym automobilom, ktorý je veľkým konkurentom špeciálov Kena Blocka. Subaru GL Wagon z roku 1983 si do parádi vzala skupina tak zo Subaru Motorsports ako aj z divízie Hoonigan. Výsledok naozaj stojí za to. Ideálny stroj do videí Gymkhana. Za jeho volant by sa mohol posadiť slávny Travis Pastrana. Máme sa na čo tešiť…

Nevieme sa dočkať nového Gymkhana videa…

Pod kapotou upraveného modelu Subaru GL Wagon Gymkhana Hoonigan z roku 1983 pracuje úplne nové pohonné ústrojenstvo, ktoré by údajne malo zo seba dostať výkon neuveriteľných 900 koní.

Hranatý retro automobil by vo svojej neprerobenej verzii asi veľmi nezaujal. Ak sa však do jeho úpravy uprela divízia Hoonigan a Subaru Motorsports, dokonalý výsledok, za ktorým sa otočí úplne každý, sa musel jednoznačne dostaviť. A veru, podarilo sa im naozaj vytvoriť jedinečný stroj, ktorého hranaté tvary v spojení s agresívnym bodykitom dokonale vystihujú športového ducha kombíka Subaru z osemdesiatych rokov. Automobil dostal nové nárazníky, blatníky, nadstavce prahov, krídlo, strešný nosič či zlaté športové disky kolies, na ktorých sú obuté pneumatiky Yokohama. Športový charakter modelu dokresľujú aj početné nálepky rozmiestnené po celej karosérii.

Pod kapotou upraveného modelu Subaru GL Wagon Gymkhana Hoonigan z roku 1983 pracuje úplne nové pohonné ústrojenstvo, ktoré by údajne malo zo seba dostať výkon neuveriteľných 900 koní. Aký to je však motor, to si necháva Subaru, ako aj Hoonigan pre seba. Ak ho však porovnáme so základným 1,8 litrovým agregátom z roku 1983, s výkonom 53 kW a krútiacim momentom 127 Nm, je to samozrejme, ako naši susedia hovoria, “nebe a dudy”. Travis Pastrana sa už nechal na YouTube počuť, že bude s týmto automobilom aj lietať. Už teraz sa tešíme na najnovšie videá Gymkhana, v ktorých tak Travis, ako aj zaujímavý športiak Subaru GL Wagon Gymkhana Hoonigan zahrajú. Bude sa veru na čo pozerať.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button