Automobily

Toyota Crown je ešte zvláštnejšia s terénnou úpravou! K dispozícii len na domácom trhu

Toyota Crown Crossover Landscape

Keď ste si mysleli, že “koruna” od Toyoty už nemôže byť čudnejšia, prichádza Crossover Landscape. Je to názov novej špeciálnej edície pre japonský trh, kde sa model predáva ako ceossover s off-roadovými chúťkami. Off-roadový variant zameraný na ľudí žijúcich mimo ruchu veľkomiest má svetlú výšku zvýšenú o 25 mm pre náročnejší terén.

Toyota posadila Crown Crossover Landscape na 18-palcové dvojfarebné kolesá obuté do terénnych pneumatík s rozmerom 245/60 R18 a za nimi sú dokonca kontrastné červené lapače nečistôt alias zásterky, ktoré, ako ste si mohli všimnúť, sa z automobilov kompletne vatratili. Dodatočné obloženie okolo podbehov kolies má matný povrch a bolo nám odprezentované, že blatníky sú dokonca nalakované ručne. Ďalšia modernizácia sa nachádza vzadu, kde je umiestnené ťažné zariadenie, ktoré utiahne príves s hmotnosťou 750 kg.

Toyota ozdobila svoju limitku obložením s laserovým gravírom…

K dispozícii je limitovaný model výhradne s pohonom všetkých kolies a 2,4-litrovým hybridným pohonným ústrojenstvom.

Limitovaná verzia moderného a štýlového crossoveru Toyota Crown Landscape je nalakovaná vo farbe Urban Khaki s čiernymi akcentmi a má zadné hmlové svetlo namontované vedľa EČV. Pre väčšiu praktickosť je strešný nosič voliteľný a môže byť inštalovaný u predajcu na požiadanie a samozrejme aj za príplatok. Vnútri dáva Toyota modelu Crown Crossover Landscape lesklé čierne obloženie spolu s laserovým gravírovaním s názvom modelu na palubnej doske na strane spolujazdca.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

K dispozícii je limitovaný model výhradne s pohonom všetkých kolies a 2,4-litrovým hybridným pohonným ústrojenstvom. Zdvihnutý sedan stojí v krajine vychádzajúceho slnka v prepočte okolo 41 883 eur. Toyota Crown Crossover je jedným zo štyroch modelov Crown, ktorý bol uvedený na trh na domácej pôde, spolu s menším crossoverom Crown Sport a väčším Crown Estate (čo je vlastne SUV prichádzajúce do USA ako Crown Signia) a tradičným sedanom Crown.

mpany.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button