Motocykle

Kymco CV-L6 je dobrodružný skúter s hliníkovými kuframi

Kymco CV-L6

Hranatý dizajn, silne profilované pneumatiky, široké riadidlá a chrániče rúk posúvajú Kymco CV-L6 jednoznačne do pozície dobrodružných skútrov. A keď vidíme hliníkové kufre od Givi je nám jasné, čo signalizujú. V jeho hľadáčiku nie je len skratka z práce domov po poľnej ceste, ale aj dlhšie túry…

Kymco CV-L6 s EURO 5+ a väčším zdvihovým objemom…

Kymco udáva výšku sedadla svojho dobrodružného skútra na 800 milimetrov.

Kymco CV-L6 by malo byť rovnako vhodné do mestskej premávky aj na dlhé cesty. S výkonom 51 koní a krútiacim momentom 55,8 Nm jeho sila rozhodne stačí nielen na poľné cesty, ale aj na výlet vo dvojici. Pre crossoverový skúter je už objem dvojvalca s označením 550 Kymco vzhľadom na normu Euro 5+ zväčšený na 575 cm3. Prenos sily na koleso je tu realizovaný remeňovým pohonom.

Kymco CV-L6 má na liatych ráfikoch založené pneumatiky s väčšou vzorkou. Predpokladáme, že rozmery pneumatík zodpovedajú rozmerom pneumatík skútra Kymco AK 550 ABS Premium, a to s rozmermi 120/70-15 vpredu a 160/60-15 vzadu. A rovnako ako skúter AK 550, aj nový dobrodružný skúter prichádza s hliníkovým rámom, upside-down vidlicou, hliníkovým kyvným ramenom, systémom dvojitých kotúčových bŕzd Brembo vpredu, ako aj s ABS a trakčnou kontrolou. Kymco udáva výšku sedadla na 800 milimetrov.

Veľká TFT obrazovka v kokpite poskytuje nielen informácie o rýchlosti a otáčkach, ale aj o čase, teplote, tlaku v pneumatikách a o prichádzajúcich správach a hovoroch. Kymco CV-L6 samozrejme ponúka Bluetooth konektivitu a bezkľúčové štartovanie. Bude sada kufrov pribalená z výroby? S najväčšou pravdepodobnosťou bude k dispozícii len za príplatok.

Koľko bude skúter Kymco CV-L6 stáť a kedy príde do Európy?

Kymco CV-L6 bolo predstavené ako sériovo pripravený koncept dobrodružného skútra na výstave EICMA v novembri 2023 a je pravdepodobné, že na trh aj skutočne príde. Dúfame, že aj na ten náš, európsky. Kymco zatiaľ nezverejnilo žiadne informácie o uvedení na trh ani o cene. Športový prémiový model AK 550i ABS je už na trhu a stojí od 12 599 eur. Čo je celkom pálka v porovnaní so skútrami z dielne Honda, ktoré majú výhodu tradičného postavenia na trhu. Predpokladáme, že na podobnej cenovej úrovni bude aj Kymco CV-L6. Bude sa musieť teda poriadne posnažiť, aby prekonal tiež konkurenciu menom Honda X-ADV.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button