Automobily

Terénne SUV pre správneho horala!

Ford Explorer Timberline

Rodinne ladené americké SUV Ford Explorer láka fanúšikov na svoju najextrémnejšiu verziu. Terénny variant Timberline je off-roadovým špeciálom, ktorý sa snaží rozšíriť fanúšikovskú základňu americkej značky. Odvezie až sedem pasažierov nie len na rodinnú lyžovačku, ale aj pred dvere chaty uprostred hôr, ďaleko od každodenného zhonu.

Do mesta aj do lesa…

Pod kapotou terénneho rodinného SUV Ford Explorer Timberline nájdeme len jeden agregát.

Terénna verzia modelu Ford Explorer Timberline je hneď na prvý pohľad rozdielna vďaka prepracovanej prednej maskoe, LED-kovým hmlovkám, dodatočným osvetlením či 18-palcovým kolesám s terénnym obutím s rozmerom 265/65 R18. Aby ste si nepoškodili dôležité časti podvozku, nechýba ani poriadna ochrana zospodu automobilu. Pre terénne použitie dostal nový Ford Explorer Timberline aj upravené zavesenie kolies, nové tlmiče, nové pružiny aj stabilizátory. Vďaka všetkým úpravám sa svetlá výška zväčšila oproti štandardnému  modelu na 220 mm.

Pod kapotou terénne ladeného rodinného SUV Ford Explorer Timberline nájdeme len jeden agregát. Je ním 2,3 litrový turbom prepĺňaný zážihový štvorvalec s výkonom 221 kW a krútiacim momentom 420 Nm. Prenos sily na všetky štyri kolesá zabezpečuje 10-stupňový automat. Ford Explorer Timberline vďaka svojmu motoru dokáže utiahnuť príves s hmotnosťou až 2,4 tony. Sedem jazdných režimov bude mať za úlohu sa dokonale postarať o posádku pri všetkých možných poveternostných podmienkach.

Interiér zaujímavého rodinného teréňáka Ford Explorer Timberline, dostal zaujímavé dekory. Nechýbajú ani praktické gumové rohožky či prémiovejšie čalúnenie sedadiel. Základná výbava je oproti európskym SUV-čkam veru o dosť bohatšia. Nájdeme v nej napríklad navigáciu, adaptívny tempomat alebo aj vyhrievané sedadlá. K prvým zákazníkom na americkom trhu sa nový Ford Explorer Timberline dostane už v lete. Či sa ho americká značka rozhodne priviezť aj do Európy zatiaľ známe nie je. Boli by sme však radi, ak by sme tohto terénneho Forda mohli stretať aj na našich, nie len lesných, cestách.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button