Info

Mercedes bude vyrábať spaľovacie motory aj naďalej!

Mercedes-Benz

Podľa posledných slov šéfa automobilky Dailer, Ola Källeniusa, značka Mercedes bude aj naďalej vyrábať spaľovacie motory. Ich výrobu zastaví nemecká hviezda len vtedy, keď ich predaje prestanú dávať zmysel a značka bude nútená prejsť na čisto elektrické pohonné ústrojenstvá.

Na každoročnej konferencii Financial Times „Future of the Car Summit“ terajší CEO spoločnosti Daimler, Ola Källenius vyhlásil, že značka Mercedes bude vyrábať spaľovacie motory do svojich automobilov tak dlho, kým budú obchodne životaschopné a teda ich predaje budú mať stále akceptovateľné čísla. V momente, keď ich výroba prestane mať zmysel, nemecká hviezda je pripravená kompletne prejsť na elektrifikáciu svojich modelov.

Keď príde správny čas…

Most certainly. There’s rather a lot of car here – the Dawn is 5.3 metres long, 1.9 metres wide.

V ďalšej časti svojho prejavu poznamenal Källenius aj fakt, že vďaka predchádzajúcim veľkým investíciám do vývoja spaľovacích motorov, z nich dne Mercedes môže čerpať a využívať ich dovtedy, kým to bude dávať značke zmysel. Z tohto tvrdenia môžeme dedukovať správu, že Mercedes už nechystá veľké investície do vývoja spaľovacích motorov. Skôr do zlepšovania emisií či do zefektívňovania. Samozrejme sa však môžeme mýliť. Môžeme tiež očakávať, že investície do alternatívnych pohonov či do elektromobility bude postupne zvyšovať.

Automobilka Mercedes je však na dátumy veľmi skromná a zbytočne nevypúšťa informácie o tom, kedy chce ukončiť využívanie spaľovacích motorov, či dátumy alebo roky, kedy by chcela svoje automobily plne elektrizovať.

Källenius na záver povedal: “Až príde ten čas, budeme pripravení prejsť na novú technológiu a nebudeme zbytočne váhať z nostalgie.” Myslel tým prechod na elektrinu a ukončenie využívania spaľovacích motorov.  My len dúfame, že Mercedes svoje kvalitné a výkonné spaľovacie motory bude vyrábať ešte dlhý čas.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button