Automobily

Techart GTstreet R Touring je divoké Porsche 911 s výkonom až 800 koní

Techart GTstreet R Touring

TechartGTstreet R Touring je premenou Porsche 911 Turbo S na individuálny športový automobil pre nadšencov skutočného výkonu, limitovaný len na 25 kusov. Najnovší derivát tradičných individualizačných programov Techart GTstreet je o elegantnom luxuse a nekompromisnej dynamike jazdy.

Techart si za svoj tuning nechá poriadne zaplatiť…

Podľa Techart je športový výfukový systém GTstreet R Touring „ručne zváraným umeleckým dielom pre skutočných nadšencov výkonu“.

Komponenty z uhlíkových vlákien zaisťujú nielen vynikajúcu aerodynamiku, ale definujú aj vonkajší dizajn Techart GTstreet R Touring. Body kit pozostáva z viac ako 40 rôznych komponentov. Zahŕňa okrem iného individuálne konfigurovateľný predný a zadný nárazník s viditeľnými karbónovými prvkami, aerodynamickú kapotu z uhlíkových vlákien, blatníky s integrovanými výstupmi vzduchu, predĺženia blatníkov, športové prahy, bočné prívody vzduchu a ďalšie. Všetky viditeľné karbónové doplnky sú k dispozícii vo vysoko lesklom alebo saténovom prevedení.

Výnimočným dizajnovým prvkom GTstreet R Touring je nový pevný odľahčený zadný spojler. Spojler vyrobený výhradne z uhlíkových vlákien vytvára obzvlášť vysoký prítlak a zároveň zaisťuje vyváženú aerodynamiku pri vysokých rýchlostiach. Viacdielny spojler obsahuje okrem iných komponentov lakovateľnú základnú konštrukciu vyrobenú z uhlíkových vlákien, okraj spojlera, ktorý môže byť nalakovaný alebo vyrobený z viditeľných uhlíkových vlákien, integrované kanály chladiaceho vzduchu a vnútorné ľahké konštrukcie vyrobené z hliníka.

Model Techart GTstreet R Touring prichádza s výkonnostnou modernizáciou TECHART TA092/T1.1, ktorá dáva motoru Porsche 911 Turbo S dodatočných 44 kW (60 k). Motor teda ponúka výkon celkovo 522 kW (710 k). Maximálny krútiaci moment sa zvýši o 100 Newtonmetrov na výkonné maximum 900 Newtonmetrov. Voliteľne dostanú zákazníci GTstreet R Touring momentálne najvýkonnejší TECHART Powerkit TA092/T2.1 s dodatočným výkonom 110 kW (150 k) a krútiacim momentom vyšším o 150 Nm. Zahŕňa optimalizované turbodúchadlá, nový systém riadenia motora a prispôsobené riadenie prevodovky. A výsledok? Výkon 589 kW (800 k) a 950 Newtonmetrov maximálneho krútiaceho momentu. Inými slovami z 0-100 km/h len za 2,5 sekundy a nová maximálna rýchlosť 350 km/h.

Podľa Techart je športový výfukový systém GTstreet R Touring „ručne zváraným umeleckým dielom pre skutočných nadšencov výkonu“. Ovládanie klapky výfuku umožňuje široké akustické spektrum pri každodennej jazde aj na okruhoch. GTstreet R Touring umožňuje mimoriadne agilné ovládanie s rozchodom prednej nápravy, ktorý je o 30 mm širší ako štandardný model. K dispozícii sú aj kované 20/21-palcové kolesá Formuly VI s centrálnym zamykaním, na želanie s aerodiskami z uhlíkových vlákien.

K ešte športovejšiemu zážitku z jazdy prispievajú aj športové pružiny, ktoré znižujú auto o 25 mm. Alternatívne, súprava coilover umožňuje nastaviteľné zníženie v rozsahu 5 mm až 30 mm. Systém zdvíhania prednej nápravy Noselift modelu GTstreet R Touring poskytuje dodatočnú svetlú výšku stlačením tlačidla. V interiéri ponúka GTstreet R Touring luxusnú a športovú atmosféru. Výber materiálu je špičkový. Do auta sa dostala výnimočne prírodná koža, Alcantara, ako aj ozdobné diely z viditeľného karbónu a hliníka. Súčasťou individuálneho interiéru GTstreet R Touring je aj na mieru vyrobený športový volant.

Voliteľne dostupný exkluzívny interiér ponúka ešte viac slobody a individuality. Rozsiahle prídavné kožené čalúnenie, tradičné tkaniny, umelecké dekoratívne prešívanie, kontrastné kožené lemovanie, ako aj kvalitné lemovanie a farebné akcenty zohľadňujú každú osobnú požiadavku zákazníka. Nový program prispôsobenia Techart GTstreet R Touring je k dispozícii od 98 250 eur plus daň, lak a montáž a je obmedzený na 25 vozidiel po celom svete. Dodávka prvých vozidiel sa začne v máji 2024.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button