Info

Nové rozmery pneumatík Goodyear reagujú na rastúcu obľubu modelov SUV a elektromobilov v Európe

Goodyear

Goodyear oznamuje, že ponuku svojich prémiových letných pneumatík Eagle F1 Asymmetric 6 rozširuje o 95 nových položiek, a to predovšetkým v sortimente devätnásťpalcových a väčších pneumatík.

Technológia Goodyear SoundComfort ponúka tichšiu jazdu…

Goodyear SealTech je špičková nová technológia ktorá automaticky zaceľuje defekty s priemerom až 5 mm v behúni.

Európsky automobilový trh sa naďalej vyvíja smerom k vyššiemu zastúpeniu modelov SUV a prechod na elektromobily a hybridné pohonné jednotky tento trend ešte zrýchľuje. Goodyear predpovedá na trhu SUV v rokoch 2022 až 2027 zloženú ročnú mieru rastu vo výške 5,5 %. Už v druhej polovici roku 2022 pritom SUV tvorili viac ako polovicu celoeurópskeho predaja nových vozidiel. 

Nové položky zahŕňajú pneumatiky s rozmerom 19 palcov a viac, aby vzhľadom na nárast tohto segmentu trhu vyplnili ponuku. Zavádzajú sa do predaja od januára a viac ako 30 % z nich zahŕňa špičkové technológie typu Goodyear SoundComfort a SealTech. 

Technológia Goodyear SoundComfort ponúka tichšiu jazdu a optimalizuje pneumatiky pre elektromobily. Všetky nové rozmery sú navrhnuté tak, aby si vodiči mohli s dôverou vyberať optimálne pneumatiky bez ohľadu na pohon svojho vozidla.

Niekoľko nových rozmerov je vybavených technológiou Goodyear SealTech. Táto špičková nová technológia automaticky zaceľuje defekty s priemerom až 5 milimetrov v behúni pneumatiky.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

V roku 2023 prestížny nemecký časopis Auto Bild Goodyear ocenil, najmä vďaka vynikajúcim úžitkovým vlastnostiam pneumatík Eagle F1 Asymmetric 6, titulom „Výrobca letných pneumatík roku“.  Testovací vodiči časopisu vyzdvihovali „prémiový dezén ich behúňa s príkladným výkonom na suchej aj mokrej vozovke a vynikajúci kilometrový výkon”.  

Nové modely Goodyear roku 2024…

Sonia Leneveu, riaditeľka marketingu osobných pneumatík Goodyear v Európe, k tomu uviedla: „Sme radi, že v období čoraz zložitejšieho trhu a trvalého nárastu dopytu po pneumatikách pre modely SUV môžeme zákazníkom ponúkať naše oceňované pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 6 v ich doteraz najkompletnejšom rade.“

Zdroj: Tlačová správa Goodyear Slovakia, PBR s.r.o.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button