Automobily

Svalnatá Honda e ako pocta majstrovi sveta v F1

Honda e Red Bull Widekit Innovative Composites

Zaujímavým prototypom sa predstavila na internete spoločnosť Innovative Composites, ktorá sa pohrala s chutným japonským elektromobilom Honda e. Obliekla ho do širokého bodykitu a odela do farieb F1 tímu Red Bull. Tento automobil má slúžiť ako pocta poslednému majstrovi sveta v pretekoch Formuly 1, Maxovi Verstappenovi.

Úprava modelu Honda e bude limitovaná…

Honda e upravená spoločnosťou Innovative Composites dostala rozšírené predné a zadné blatníky, pod ktorú vložila pretekárske kolesá Rotiform KB1.

Zaujímavý malý mestské elektromobil Honda e, ktorý vzišiel z konceptu Urban EV, ktorý sme dokonca minulý rok mali možnosť testovať aj v našom portáli, je veľmi vďačným modelom na rôzne úpravy. Aj na tie najšialenejšie. Vďaka jeho retrovzhľadu sa s ním tuningové garáže dokážu naozaj veľmi pekne vyhrať. Je to aj prípad spoločnosti Innovative Composites, ktorá sa na svojom Instagrame pochválila naozaj veľmi peknou a hlavne jedinečnou športovou úpravou milučkého mestského elektromobilu Honda e.

Honda e vo farbách tímu F1 Red Bull vznikla ako pocta majstrovi sveta v F1 Maxovi Verstappenovi, ktorý svoj premiéroví titul získal s tímom Red Bull, ktorý vo svojich monopostoch využíva práve motory japonskej značky Honda. V roku 2021 Verstappen dokázal zvíťaziť v 10 pretekoch a celkovo sa na stupne víťazov postavil za minulú sezónu až 18-krát. Rozšírená Honda e má byť takým malým !darčekom”, ktorý bude pripomínať jeho veľký úspech.

Honda e upravená spoločnosťou Innovative Composites dostala rozšírené predné a zadné blatníky, pod ktorú vložila pretekárske kolesá Rotiform KB1. Na nich sú obuté semi-slik pneumatiky, pre čo najväčší športový zážitok. Predný nárazník dostal obrovské nasávanie, ktoré je ale tak trochu zbytočné z hľadiska prevádzky elektromotora, no po dizajnovej stránke je perfektným prvkom automobilu. Zadný nárazník dostal zaujímavo zvolené výrezy, ktoré poodhaľujú časť zadných kolies. Modelu nechýba strešné krídlo či difúzor. Pod “kapotou” sa zmeny neudiali. Automobil poháňa elektromotor s výkonom 113 kW a krútiacim momentom 315 Nm. Z nuly na 100 sa tak športový elektromobil rozbehne len za štandardných 8 sekúnd. Innovative Composites plánuje vytvoriť limitovanú edície širokých modelom Honda e Red Bull Koľko ich bude a aká bude cena jedného z exemplárov je zatiaľ neznáme.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button