Automobily

Manhart si robí zálusk na Mercedes-AMG SL. Prvé rendre vyzerajú perfektne

Manhart SL 800 R

Nová generácie nemeckého roadsteru SL od Mercedesu sa predstavila oficiálne svetu len koncom minulého roka. Nemeckú dielňu Manhart však tento fakt neodrádza a svoje úpravy pre nemecký športiak už má pripravené. Hneď po uzretí prvých rendrov nemeckej dielne musíme uznať, že mu úpravy naozaj pristanú. Inšpirovať nimi by sa mohli aj dizajnéri z Mercedesu.

Komu nestačí “iba” SL-ko, tomu Manhart ponúka svoje služby…

Čierno-zlatá farebná kombinácia sa Manhartu SL 800 R naozaj výnimočne hodí. Dokonalé sú aj pätlúčové zákazkové čierne kolesá, spod ktorých vykúkajú zlaté brzdové strmene.

Továrenské roadstery Mercedes-AMG SL ponúknu svojim majiteľom solídne výkony. Základný výkon štvorlitrového osemvalcového bi-turbomotora s označením 55 je 476 koní s krútiacim momentom 700 Nm. Jeho maximálna rýchlosť je 295 km/h. Silnejšia verzia s označením 63 ponúkne 585 koní a krútiaci moment 800 Nm. Jej maximálna rýchlosť presiahne hranicu 315 km/h. Do budúcnosti sa ešte počíta aj s hybridným modelom AMG E-Performance. Aký výkon však ponúkne upravený Manhart SL 800 R? Podľa číslovky v názve môžeme len predpokladať, že jeho výkon bude 800 koní a krútiaci moment presiahne hodnotu 1000 Nm.

Ak si upravený roadster Manhart SL 800 R porovnáme s inými nemeckými športiakmi, ktoré tuningová dielňa vylepšila, môžeme predpokladať, že sa konštruktéri určite pohrajú s vylepšením sania, turba, medzichladiča, výfukového systému ako aj riadiacou jednotkou. Všetky tieto úpravy majú za úlohu zdvihnúť výkon tak vysoko, ako to bude len možné, avšak s dôrazom na to, aby automobil mohol stále legálne jazdiť v premávke. Zmenami prejde aj interiér a samozrejme, čo je zrejmé už aj z prvých rendrov, úprav sa dočká aj exteriér. A nie hocijakých. Čierno-zlatá farebná kombinácia sa Manhartu SL 800 R naozaj výnimočne hodí. Dokonalé sú aj pätlúčové zákazkové čierne kolesá, spod ktorých vykúkajú zlaté brzdové strmene. Manhart stále zbiera pripomienky a požiadavky svojich najvernejších klientov a podľa ich predstáv chystá finálne úpravy svojho diela. Kedy sa dostane Manhart SL 800 R na cesty, nie je zatiaľ známe ani jeho stvoriteľom. Dlho na seba však čakať nenechá.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button