Automobily

Stovka exotických strojov T.50 Gordona Murraya prichádza! Prvý je už na svete aj s podpisom

Gordon Murray Automotive T.50

Svetlo sveta uzrel prvý vyrobený exemplár modelu T.50 od Gordona Murraya. A veru, tento model nie je len prvým zo stovkovej limitovanej edície, ale je aj ručne podpísaný samotným Gordonom Murrayom. GMA T.5é tak prichádza na cesty po troch rokoch od jeho oznámenia. A že vyzerá perfektne sa môžete presvedčiť na nasledujúcich fotografiách. Na tvári samého Gordona Murraya sa javí spokojnosť so svojim dielom. Každý zo 100 exemplárov bude vyrobený ručne vo fabrike GMA Dunsfold v anglickom Surrey.

Gordon Murray má byť právom na čo hrdý…

Srdcom britského športiaka bude obrovský 3,9 litrový dvanásťvalec Cosworth.

Superšportový voz GMA T.50 je plne sústredený na vodiča a na jeho čo najlepší zážitok zo športovej jazdy. Na modeli pracovali konštruktéri aj počas lockdownov, ktoré priniesla so sebou pandémia. Aj preto sa jeho predstavenie tak dlho posúvalo. Základom modelu je na mieru šitý monokok z uhlíkových vlákien. Srdcom britského športiaka bude obrovský 3,9 litrový dvanásťvalec Cosworth. Otáčka dokáže vytiahnuť do neoveriteľných čísel. Jeho červené pole začína na 12 100 otáčkach! A zvuk auta? Dostane do plaču aj toho najodolnejšieho milovníka dvanásťvalcov.

Motor je kombinovaný so 48V mild-hybridným systémom. Automobil GMA T.50 dokáže vyprodukovať výkon 663 koní s krútiacim momentom 467 Nm. Hoci by sa nám tieto čísla mohli zdať na dnešnú dobu trochu diétne, treba si uvedomiť, že hmotnosť superšportu je len 986 kg. Aby sa budúci majitelia nemohli sťažovať na nedostatočnú podporu a sieť predajcov či servisov, Gordon Murray Automotive zriaďuje svoje pobočky po celom svete. Dodnes sa značke podarilo vytvoriť zázemie v Británii, Japonsku, Dubaji a USA. Otvoriť sa chystajú pobočky aj v Austrálii, Nemecku, Španielsku, Singapure a Číne. Vo všetkých pobočkách budú mať svoje zastúpenie špeciálne školení technici, ktorí budú dať vedieť do poriadku nielen nový model T.50, ale aj ďalší chystaný športiak T.33, ktorý sa na cesty chystá vyštartovať budúci rok.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button