Automobily

Najrýchlejší Mercedes-AMG GT 63 S 4-door na svete! Pod kapotou 1350 koní

Mercedes-AMG GT 63 S 4-door

Keď máte veľa peňazí a neviete čo s nimi, môžete ich rozhajdákať na hlúposti, zveľadiť rozumnými investíciami, alebo aj použiť na kúpu či stavbu niečoho, čo nemá nikto iný na svete a stanete sa tak majiteľom jedinečného exempláru. A práve taký exemplár vlastní aj majiteľ z Kataru, ktorý sa môže pochváliť najrýchlejším modelom Mercedes-AMG GT 63 S 4-door na svete. Jeho výkon je 1350 koní a pod kapotou sa vybláznilo hneď niekoľko svetovo známych značiek

Mercedes by sa úpravami mohol inšpirovať…

Z nuly na stovku dokáže vypáliť za 2,6 sekundy. Je dokonca rýchlejší ako plug-in hybrid Mercedes-AMG GT 65 S E Performance.

Katarský majiteľ prémiových modelov je známy vo svete vďaka videám jeho strojov Audi RS 7 v šedom farebnom prevedení Nardo, ktoré už mohli na YouTube kanále Auditography vidieť milióny fanúšikov. Tentokrát siahol po ešte väčšom bizáre, ktorým je model Mercedes-AMG GT 63 S 4-door s výkonom až 1350 koní. Na tomto automobile participovala rada špecialistov, ktorí dodali to najlepšie, čo vo svojom repertoári mali. Spoločnosť Turbo Technic Hamburg dodala dvojicu vylepšených turbodúchadiel, spoločnosť Spool Performance dodala nové palivové čerpadlo. Motor dokáže vyvinúť vďaka týmto úpravám výkon viac ako dvojnásobný oproti sériovému modelu Mercedes-AMG GT 63 S. Jeho krútiaci moment je navyše 1250 Nm. Z nuly na stovku dokáže vypáliť za 2,6 sekundy. Je dokonca rýchlejší ako plug-in hybrid Mercedes-AMG GT 65 S E Performance.

Okrem motora všetko nasvedčuje tomu, že pri podvozku, brzdách, kolesách a výfukovému systému nenastali žiadne zmeny oproti továrenskému modelu. Zmenami neprešiel ani interiér. Pri moderných modeloch Mercedes je už bez tak dokonalý a ďalšie zásahy by jeho dizajn mohli narušiť. Exteriér dostal niekoľko drobností, ktoré poukazujú na jeho agresivitu a húževnatosť. Nechýba kapota s uhlíkovými výdychmi, čierne zadné krídlo, či pár menších aftermarketových detailov. Všetky úpravy zovňajšku však vyzerajú veľmi vkusne. Lak modelu Mercedes-AMG GT 63 S 4-door je zákazkový s odtieňom Meissen. Vďaka upravenému exempláru Mercedes-AMG GT 63 S 4-door sa stále môžeme tešiť z faktu, že sa nájdu aspoň jednotlivci, ktorým je downsizing modelov ukradnutý a vedia si svojho športiaka upraviť aj do takých extrémov, akým je aj 1350 koní štvorlitrového osemvalca AMG.

Zdroj: AutoTellus Facebook/YouTube

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button