Automobily

Šialená krabička

Honda N-One

Segment Kei car je v Japonsku veľmi obľúbený. Preplnená mestská doprava, úzske uličky a miniatúrne parkovacie miesta boli príčinou vzniku týchto malých autíčok. Vo väčšine prípadov sú tieto autá dizajnovo nevýrazné a ľahko prehliadnuteľné. V sériovej verzii je takým modelom aj Honda N-One. Jej dizajn sa však pokúsila ozvláštniť tuningová dielňa Mugen. A naozaj sa jej to podarilo. Z nevýraznej “dievčiny” je teraz poriadna divoška.

Honda N-One je jedna z mnohých zástupkýň modelov označovaných ako key cars. Tento segment je na japonských cestách už viac ako 70 rokov a stále nevyšiel z módy. Podľa japonských úradov môže do tejto kategórie spadať automobil s maximálnou dĺžkou 3400 mm, šírkou 1480 mm a výškou max. 2000 mm. Sila motora nesmie presiahnuť 47 kW.

Vďaka dielni Mugen je aj kei car príťažlivé…

Nahnevaná krabica so svojim šialeným výrazom v očiach osloví hneď na prvý pohľad.

Key cars nie sú samé o sebe veľmi príťažlivé autá. Japonský úpravca Mugen sa teda rozhodol, že nijak výraznú sériovú Hondu N-One trošku zvýrazní. A podarilo sa mu to na výbornú. Z roztomilého automobilu spravil nahnevanú krabičku, ktorá svojim šialeným výrazom v očiach (vo svetlách) zaujme každého okoloidúceho.

Úpravami neprešiel len namosúrený predok. Malý model dostal aj zadný spojler, nové koncovky výfuku a na mieru robené hliníkové kolesá. Interiér ostal pôvodný až na športové pedále. Markantné zmeny sa udiali teda len na zovňajšku. Predsa len, je to práve tá časť, ktorá osloví hneď na prvý pohľad. U nás tohto rozhnevaného drobca budeme čakať márne. U nás by sa mu medzi obrovskými SUV-čkami a limuzínami veľmi nepáčilo.

zdroj: formacar.com

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button