Automobily

S novou tvárou a v lacnejšom prevedení! Volvo XC40 a C40 Recharge po facelifte

Volvo XC40 & C40 Recharge

Volvo zmodernizovalo výzor svojich kompaktných mestských SUV-čiek XCč0 a C40 Recharge. Volvo XC40 zdieľa dizajn prednej časti so svojim ekologickým, čisto elektrickým modelom C40 Recharge. Elektrické SUV prešlo taktiež zmenou, ktorú však navonok nie je vidieť. Pre nižšiu cenovku švédski konštruktéri odobrali jeden z dvojice elektromotorov a tak sa Volvo C40 Recharge dokáže dostať k širšej palete zákazníkov.

Volvo sprístupňuje elektrický model masám…

Mestské kompaktné SUV Volvo XC40 dostalo omladenú prednú časť, ktorá sa dizajnovo zjednotila s jeho elektrickým súrodencom modelom C40 Recharge.

On-line predaje automobilov Volvo sa tešia úspechu. Avšak švédska značka chce svoju ponuku ešte o niečo viac zjednodušiť a tak vypúšťa niektoré varianty výbav nielen modelov XC40 a C40 Recharge, ale aj ďalších zo svojej ponuky. Švédska automobilka rovnako prehodnotila aj svoju cenotvorbu a zamerala sa na vyššiu transparentnosť.

Mestské kompaktné SUV Volvo XC40 dostalo omladenú prednú časť, ktorá sa dizajnovo zjednotila s jeho elektrickým súrodencom modelom C40 Recharge. Premenou prešiel nárazník tak, ako aj predné svetlomety. Ich svetelný podpis ostáva v štýle “Thorovho kladiva”. Elektrická verzia XC40 Recharge dostala okrem týchto zmien aj plnú prednú masku chladiča, ktorá je typická pre elektromobily, rovnako po vzore súrodenca C40 Recharge.

Záujemcovia o model XC40 Recharge, budú mať na výber v on-line konfigurátore prémiové poťahy, ktoré však kožu neponúknu. Novinkou sú aj nové odtiene laku karosérie či zaujímavé disky kolies. Ponuka motorizácií sa pri modelu XC40 nemení. Ostávajú spaľovacie, mild-hybridné, plug-in hybridné ako aj elektrické pohonné ústrojenstvá. Volvo C40 Recharge bolo rozšírené, alebo lepšie povedané “zúžené” aj na variant s jedným elektromotorom, vďaka ktorému si ho bude môcť dovoliť viac motoristov. Verzia s dvomi elektromotormi samozrejme v ponuke ostáva.

Volvo C40 Recharge s jedným elektromotorom bude mať poháňané len predné kolesá. Energiu bude elektromotor čerpať z batérie s kapacitou 69 kWh. Podľa metodiky WLTB by mal byť elektromobil schopný prejsť na jedno nabitie vzdialenosť 434 kilometrov. Dobíjanie akumulátora bude trvať 32 minút z 10% na 80% pri použití rýchlonabíjačky.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button